Wzornik – niezbędnik każdej profesjonalnej stylistki paznokci

wzornik z kolowymi lakierami

Każda stylistka paznokci powinna uwzględniać indywidualne oczekiwania swoich klientek. Aby tak się stało, warto zadbać o to, aby same mogły decydować o wybranej metodzie robienia paznokci, użytych kolorach i całościowym efekcie końcowym. W tej właśnie kwestii pomocny może okazać się wzornik. Dlaczego? O tym już dziś!

Czym w ogóle jest wzornik?

Wzornik to dość niepozorna rzecz, która przynieść może wiele korzyści. Wzorniki są to odpowiednio dobrane, najczęściej plastikowe, białe szablony, które składają się z pomalowanych na różne kolory sztucznych płytek paznokci. Unaoczniają one każdej klientce możliwy efekt końcowy. Dzięki temu, jest ona w stanie zdecydować jaka barwa, kształt oraz wzorek ją interesuje właśnie na tej stylizacji.

Wzornik – idealna forma prezentacji swoich manualnych zdolności

Za pomocą wzornika możemy pochwalić się własnoręcznie wykonanymi wzorkami, zdobieniami i ozdóbkami, które z powodzeniem później przeniesiemy na paznokcie naszej klientki. Wzornik ułatwia komunikacje między stylistką a klientką – sprawia, że podjęcie decyzji o stylizacji jest znacznie prostsze, a czas ustalania wszelkich niezbędnych szczegółów widocznie krótszy.

Rodzaje wzorników

Wybór wzorników jest naprawdę duży. Na rynku dostępne są wzorniki w różnych kolorach, o odmiennych kształtach, jak na przykład wachlarzyki, serduszka, słoneczka, kwiatuszki i zróżnicowanej ilości plastikowych tipsów do prezentacji wzorów i kolorów. Możesz sięgnąć po wzornik składany, okrągły, albo pastwić na pojedyncze paletki ze sztuczną płytką paznokcia do pomalowania. To, jaki wzornik wybierzesz, tak na prawdę uzależnione jest od tego, jak wiele barw i ozdób chcesz zaprezentować.

Świetne prezentery w postaci wzorników znaleźć można na https://www.dobrarada.com.pl/wzorniki.html. Z ich pomocą stworzysz własne palety wzorów i kolorów – niezależnie czy stylizujesz lakierami hybrydowymi, akrylami, czy żelami.

Kobieta z pomalowanymi paznokciami wkłądająca telefon do białej torebki
Źródło: pixabay.com

Zalety wzorników

Wzorniki są wykonane z wysokiej jakości plastiku, dzięki czemu pomalowana warstwa tipsów nie odkształca się pod wpływem światła łapmy UV. Jednak jakość wykonania i trwałość to tylko tylko dwie, z wielu funkcji i zalet wzorników. Do pozostałych zaliczyć można:

  • praktyczność,
  • funkcjonalność,
  • możliwość zakupu w różnych wariantach,
  • atrakcyjną cenę,
  • estetykę.

Wzornik idealnie prezentuje:

  • kolorowe akryle i dobre żele do paznokci,
  • lakiery,
  • wzorki i zdobienia paznokci,
  • lakiery hybrydowe.

Jak zrobić wzornik do prezentacji?

Wzornik niezwykle ułatwia pracę każdej stylistki i oszczędza czas przy doborze wzorów i kolorów. Klientka może zobaczyć jaki jest dokładny odcień danego lakieru i wyobrazić sobie jak będzie się on prezentować na jej płytce oraz w zestawieniu z innymi barwami.

Aby odpowiednio wykonać wzornik, warto na początku przygotować niezbędne lakiery, żele lub akryle i uporządkować je kolorystycznie. Zrobienie koła cieni bez wątpienia ułatwi późniejszą prezentację.

Warto zestawić kolory analogicznie – niech wszelkie odcienie niebieskiego sąsiadują ze sobą, beżowe nich znajda się obok siebie – ta zasada sprawdzi się w przypadku każdej z barw. I to także ułatwi pracę, gdyż w danej porze roku klientki wybierają inne kolory. W okresie wiosenno-letnim chętniej stawiają na barwne, żywe odcienie, z koeli zimą bardziej stonowane i jasne. Wówczas wystarczy wyciągnąć wzornik z konkretnym zestawieniem cieni i barw.

Jak podpisać wzornik do paznokci?

Posiadając sporą ilości lakierów, kolorów i poszczególnych ich odcieni lepiej zachować odrobinę przesadnej pedantyczności i odpowiednio podpisać swoje wzorniki. Patentów i sposobów na to jest wiele. Jednym z popularniejszych jest przyklejenie samoprzylepnych etykiet, które wcześniej należy opisać.

Wzorniki, próbniki, prezentery

Te niepozorne akcesoria są bardzo przydatne w zawodzie każdej stylistki paznokci. Z powodzeniem można na nich wypróbować nowe kolory hybryd, żeli, akryli i lakierów do paznokci. Wzorniki są także rewelacyjnym narzędziem treningowym – niepozornym, doświadczalnym poligonem, na którym testować możemy nasze formy i techniki zdobień paznokci. Z pomocą wzorników można tworzyć przeróżne palety kolorów żeli, lakierów hybrydowych, a także rozmaite wzory zdobień, które pełnić będą rolę swoistego katalogu przykładowych stylizacji paznokci.

Stylizacja paznokci dla większości pań jest bardzo ważna kwestią. Kobiety pragną, wyglądać i czuć się pięknie. I to właśnie paznokcie są pierwszym dobrym krokiem w tym kierunku. A Ty jako profesjonalna styliska powinnaś mieć możliwość zaprezentowania swojej oferty wzorów i kolorów. Dzięki temu istotnie zwiększysz szansę na zadowolenie swoich klientek.

Related Post

One thought on “Wzornik – niezbędnik każdej profesjonalnej stylistki paznokci

  1. Przed zakupem wzornika lepiej upewnić się z jakiego materiału został wykonany. Ja kiedyś kupiłam taki, że naniesienie zarówno lakierów, żeli, jak i wszelkiego rodzaju ozdób było katorgą… nie wiem czy ja coś źle robiłam, czy ten plastik był taki beznadziejny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.