Jak ogrodzić posesję?

Montaz ogrodzenia posesji

Ogrodzenie zapewnia poczucie bezpieczeństwa. Grodzone są więc nie tylko prywatne, ale także firmowe posesje. Ogrodzenie to także wizytówka nieruchomości, dlatego należy je dobrze zaprojektować i starannie wykonać. Dzisiaj ogrodzenie posesji może być zrobione bardzo różnych materiałów. Może ono być metalowe, drewniane. Można też wykonać je z kamienia.

Jakie są rodzaje metalowych ogrodzeń?

Metalowe ogrodzenia można wykonać z siatki. Jest ona produkowana z drutu ocynkowanego lub powlekanego tworzywem. Jest to jeden z najtańszych materiałów, z których można wykonać ogrodzenie posesji. Metalowe ogrodzenia kute wykonywane są najczęściej na zamówienie. Bardzo często przyjmują one wyszukane formy. Tego typu ogrodzenia są jednym z bardziej kosztownych rozwiązań. Metalowe ogrodzenia można wykonać także z gotowych paneli. Panele ogrodzeniowe zrobione są ze stalowych prętów umieszczonych względem siebie równolegle. Ich producenci oferują tak zwane panele 2D, które są płaskie oraz panele 3D. Różnią się one od paneli 2D tym, że ich pręty są wygięte. Wygięcie znajduje się na ogół u góry. Do wykonania ogrodzenia panelowego nie trzeba zatrudniać fachowców. Jego montaż jest bowiem na tyle prosty, że bez większych problemów upora się z nim każdy, kto lubi majsterkować.

Kto może zdecydować się na panele ogrodzeniowe?

Ogrodzenie panelowe jest dla każdego. Panele ogrodzeniowe można wykorzystać do ogrodzenia każdej posesji niezależnie od tego, czy jej właścicielem jest osoba prywatna czy firma. Można wykorzystać je do ogrodzenia placów zabaw, boisk sportowych, szkół i przedszkoli. Co więcej, konstrukcja paneli sprawia, że ogrodzenie panelowe może stanąć nie tylko na równym, ale także na pochyłym terenie. Sama budowa panelowego ogrodzenia jest szybka i bardzo prosta. Można się z tym uporać w przeciągu kilku dni. Ogrodzenie panelowe jest bardzo trwałe i estetyczne. Panele dostępne są w bardzo różnych kolorach. Klienci mogą wybrać panele w kolorze czarnym, zielonym, antracytowym lub brązowym. Niektórzy producenci umożliwiają klientom wybór większej ilości barw. Wielość kolorów, które są dostępne sprawia, że każdy może wykonać ogrodzenie, które będzie stanowiło spójną kolorystycznie całość z budynkiem i jego otoczeniem.

Czy do wykonania ogrodzenia potrzebne jest zezwolenie?

Panele ogrodzeniowe mają bardzo różną wysokość. Producenci proponują panele o wysokości 130, 1230, 1530, 1730, 2030, 2230 i 2430 mm. Zgodnie z obowiązującymi w naszym kraju przepisami budowlanymi ogrodzenie, którego wysokość nie przekracza 2,2m można postawić bez zezwolenia. Co więcej, faktu budowy ogrodzenia do tej wysokości nawet nie trzeba zgłaszać do żadnego urzędu. Stawiając ogrodzenie do wysokości 2,2m, można zaoszczędzić mnóstwo czasu.

Panelowe ogrodzenie może bardzo dyskretnie zaznaczyć granicę posesji. Ogrodzenie wykonane z paneli ogrodzeniowych jest ażurowe. Osoby, którym to przeszkadza, mogą obsadzić je dowolnymi roślinami pnącymi. Powstanie w ten sposób solidne, lekkie, bardzo atrakcyjne, zapewniające bezpieczeństwo i intymność mieszkańcom ogrodzenie

Posted In Dom

Related Post

One thought on “Jak ogrodzić posesję?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.