Windy towarowe – niezastąpione w transporcie wewnętrznym

Zamontowana winda towarowa zewnętrzna

Artykuł partnera.

Windy towarowe to niezbędne elementy systemów transportu bliskiego. Znajdują szerokie zastosowanie w branży logistycznej i magazynowej, odciążając pracowników w przenoszeniu towarów w kierunku góra-dół. W naszym artykule wyjaśniamy, czym dokładnie są windy towarowe i dlaczego warto je umieścić na liście zakładowych inwestycji.

Winda towarowa – co trzeba o niej wiedzieć?

Windy towarowe to urządzenia dźwigowe przeznaczone do transportu pionowego. Mówimy tutaj o dość obszernej kategorii urządzeń, które różnią się między sobą parametrami roboczymi oraz wymiarami.

Do grupy wind towarowych zaliczamy wszelkie kompaktowe urządzenia dźwigowe, które oferują udźwig w zakresie od około 200 do nawet 1000 kilogramów. Są stosunkowo lekkie, mobilne, a tym samym charakteryzują się uniwersalnością zastosowania i wygodną obsługą.

Gdzie używa się wind towarowych?

Windy towarowe to urządzenia stosowane  przede wszystkim w:

  • magazynach, zwłaszcza wysokiego składowania,
  • centrach logistycznych,
  • sklepach wielkopowierzchniowych,
  • sklepach i hurtowniach budowlanych.

Można zatem napisać, że winda towarowa jest niezbędnym elementem wyposażenia każdego zakładu, w którym następuje transport pionowy różnego rodzaju ładunków.

Przykłady zastosowania wind towarowych

Kompaktowe urządzenia dźwigowe przydają się, czy wręcz są niezbędne, w szeroko rozumianej logistyce magazynowej. Umożliwiają wygodne, szybkie i przede wszystkim bezpieczne przenoszenie ciężkich przedmiotów w kierunku pionowym, na przykład na regały wysokiego składowania.

Tym samym można napisać, że windy towarowe są uzupełnieniem czy wręcz alternatywą dla klasycznych wózków widłowych – zwłaszcza tam, gdzie albo nie ma miejsca na wjazd wózkiem, albo jest to niemożliwe z uwagi na przepisy (brak odpowiedniej wentylacji).

Winda towarowa może być również rozpatrywana w kategorii zamiennika dla podnośników samojezdnych czy ręcznych liftów. Jest dużo wygodniejsza w obsłudze, w mniejszym stopniu angażuje pracowników, dzięki czemu przyczynia się do usprawnienia procesu transportu wewnętrznego na terenie danego zakładu.

Poznaj kluczowe zalety wind towarowych

Windy towarowe cieszą się dużą popularnością wśród przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność wymuszającą zorganizowanie transportu wewnętrznego towarów i np. układanie ich na regałach magazynowych. Użytkownicy wind szybko przekonują się, że jest to wyjątkowo funkcjonalny sprzęt.

Najważniejsze zalety wind towarowych to przede wszystkim:

  1. Kompaktowa budowa– windy towarowe są stosunkowo małe, dzięki czemu wjadą do zakładu przez standardowy otwór drzwiowy, nie zajmują dużą miejsca, można je swobodnie transportować między regałami etc.
  2. Szybki montaż– windy towarowe cechuje relatywnie prosta budowa, stąd ich montaż i demontaż nie stanowi żadnego problemu. Jest to szczególnie ważne z punktu widzenia przedsiębiorców, którzy planują często przenosić windę np. między zakładami czy budynkami.
  3. Niewielka masa własna – windy towarowe oferują znakomity stosunek udźwigu do masy własnej. Z reguły nie ma problemu z tym, aby winda pracowała na podłożu o ograniczonej nośności, na przykład podłodze drewnianej.
  4. Uniwersalność zastosowania– winda towarowa sprawdzi się do przenoszenia różnego rodzaju przedmiotów, w tym o nieregularnych kształtach i znacznej masie.

Dodajmy do tego atrakcyjną cenę windy towarowej, a zyskamy obraz urządzenia dźwigowego, którego zakup powinien rozważyć każdy przedsiębiorca posiadający zaplecze magazynowe.

Windy towarowe GEDA – zawsze dobry wybór

Zdecydowany na zakup windy towarowej? Nie oszczędzaj na jej jakości, co wcale nie oznacza, że musisz przepłacać. Bardzo dobry stosunek ceny do klasy urządzenia, parametrów roboczych i funkcjonalności oferują windy towarowe renomowanej marki GEDA, które są dostępne w ofercie spółki Marut Maszyny i Urządzenia.

Spółka oferuje windy nowe i z drugiej ręki, po profesjonalnym serwisie. Dodatkowo możesz skorzystać z usługi wynajmu potrzebnej windy towarowej i wielu innych urządzeń.

Related Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.