Częstotliwość serwisowania wózków widłowych

Mężczyźni serwisuja wózki widłowe

Częstotliwość serwisowania wózków widłowych to kwestia, która ma bardzo duże znaczenie. Wybierając wózek widłowy od producenta z powodzeniem można zapoznać się z zaleceniami producenta oraz obowiązkowymi czynnościami konserwacyjnymi, które należy przeprowadzać.

Zawsze po zakupie wózka widłowego otrzymujemy szczegółowy harmonogram prac, który uwzględnia różne obszary, którymi trzeba się zająć w określonym czasie.

Jak zadbać o wózek widłowy?

Co odpowiednią liczbę godzin zalecany jest pełny serwis. Technik przeszkolony w firmie oferującej serwis wózków widłowych zajmuje się kwestiami takimi jak instalacja nowego filtru paliwa, smarowanie elementów podwozia i masztu, dostosowywanie czasu zapłonu i prędkości obrotowej silnika na biegu jałowym, czy też wymiana oleju i instalacja nowych filtrów.

Serwisanci podczas rutynowej kontroli sprawdzają podnośnik, punkt dystrybutora, napięcie paska napędowego, świece zapłonowe, nasadkę i wirnik. Rzadziej z kolei należy wymieniać olej hydrauliczny, sprawdzać napięcie łańcucha przenośnika, luzu pedałów, działanie masztu, czy siłownika podnoszenia i przechylania.

Konserwacja zapobiegawcza w bardzo istotnym stopniu wpływa na Twoją działalność i może sprawić, że zaoszczędzisz pieniądze. W tym celu niezbędna jest jednak wizyta w wyspecjalizowanym serwisie, który będzie w stanie kompleksowo przejść przez wszystkie wymagane czynności.

Jak serwisować wózek widłowy?

Odpowiedzią na to pytanie jest przede wszystkim korzystać z firm posiadających odpowiednie doświadczenie w tej tematyce. Im częściej używasz wózka widłowego, tym częściej powinieneś go serwisować przez przeszkolonego specjalistę. Wózek widłowy, który jest intensywnie używany, może wymagać wizyty konserwacyjnej co 3 miesiące. Oprócz samych czynności serwisujących, pracownik powinien wystawić odpowiednie dokumenty potwierdzające wykonaną pracę.

Oprócz godzin użytkowania, podczas planowania wizyt konserwacyjnych wózka widłowego należy wziąć pod uwagę inne obszary takie jak wiek wózka, warunki, w jakich pracuje czy historia konserwacji. Jeśli Twoje środowisko pracy jest trudne, z pewnością powinieneś częściej odwiedzać firmę, która przeprowadzi zaplanowane wizyty konserwacyjne.

Przy tym wszystkim należy pamiętać, że każdy wózek widłowy jest inny. Najlepszym sposobem na określenie odstępów między przeglądami wózków widłowych jest skonsultowanie się ze specjalistą w celu ustalenia harmonogramu konserwacji, który odpowiada Twoim potrzebom. Warto przy tym pamiętać, że regularna konserwacja umożliwi lepsze funkcjonowanie maszyny.

Related Post

One thought on “Częstotliwość serwisowania wózków widłowych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.