Czym skutecznie dezynfekować powierzchnie?

Dezynfekcja powerchni

W związku z obecną epidemią częste czyszczenie i dezynfekcja domu jest niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa i zdrowia Tobie i Twojej rodzinie.

Dziś jak nigdy wcześniej zaleca czyszczenie i dezynfekcję powierzchni narażonych na dotyk przynajmniej kilka razy dziennie. Tworzy to bardzo duże zapotrzebowanie na tego rodzaju produkty, najwyższej jakości, które są po prostu skuteczne. Badania  wykazują, że wirusy mogą pozostawać w powietrzu do trzech godzin i żyć na różnych powierzchniach nawet do trzech dni. Dlatego też przygotowaliśmy kilka sprawdzonych metod, aby upewnić się, że właściwie czyścisz i dezynfekujesz swój dom czy miejsce pracy oraz przestrzeń wolną od zarazków czy bakterii.

Sprawdzone produkty do dezynfekcji powierzchni

Różnica między czyszczeniem i dezynfekcją jest duża i warto poznać właściwości różnych produktów, co będzie miało w przyszłości bardzo duże znaczenie. Należy pamiętać, że czyszczenie powierzchni, takie jak usuwanie brudu to nie to samo, co dezynfekcja w celu zabicia wirusów i bakterii. Istnieje wiele produktów na rynku, których można używać do czyszczenia twardych powierzchni, takich jak woda z mydłem i ocet. I chociaż czyszczenie powierzchni o dużym natężeniu ruchu w celu usunięcia zanieczyszczeń, kurzu i gruzu jest niezbędnym etapem sprzątania domu, nadal musisz zdezynfekować te powierzchnie przed wirusami. Dostępne na rynku preparaty do dezynfekcji powierzchni są niezwykle skuteczne w walce z wirusami.

Warto pamiętać tym samym, rozglądając się za produktem, który będzie skuteczny, że nie wszystkie środki czyszczące są skuteczne na wszystkie rodzaje bakterii i wirusów, więc powinieneś dokładnie wiedzieć, które produkty odznaczają się najwyższą efektywnością.

Jaki produkt do dezynfekcji wybrać?

Jeśli nie masz pod ręką żadnych produktów dezynfekujących, warto zaopatrzyć się jak najszybciej w zestaw niezbędnych artykułów. Zwłaszcza, kiedy mówimy o dezynfekcji przestrzeni publicznej. Dezynfekcja przeciwko wirusom jest możliwa tylko przy wykorzystaniu sprawdzonych, najwyższych jakościowo preparatów. Nie musisz codziennie czyścić domu, ale powinieneś skupić się na dezynfekcji obszarów, które są gorącymi miejscami dla zarazków. W domu powinieneś więc skupić się na kilku najważniejszych elementach, które powinny być dezynfekowane na bieżąco. Są to między innymi baterie łazienkowe, gałki do szuflad, blaty kuchenne i łazienkowe czy toalety. Wybierając odpowiedni preparat z całą pewnością poradzisz sobie z tym zadaniem szybko i bezbłędnie.

Related Post

One thought on “Czym skutecznie dezynfekować powierzchnie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.