Piłkochwyty boiskowe – jakie wybrać?

Zamontowane piłkochwyty boiskowe

Piłkochwyty, jak sama nazwa wskazuje, stosuje się w celu zatrzymywania piłek. Jednak na tym nie kończy się ich wykorzystanie. Są również skutecznym sposobem na poprawę poziomu bezpieczeństwa, a przy tym zwiększenie komfortu gry. Jaka siatka piłkochwyt będzie odpowiednia i jakie powinna mieć cechy?

Dlaczego piłkochwyty?

Zabezpieczenie boiska za pomocą piłkochwytu nie jest trudne ani czasochłonne. To sprawdzona metoda na zatrzymanie na boisku piłki czy innych akcesoriów niezbędnych do gry – przykładowo krążka hokejowego. Tego typu produkt zapobiega ich utracie.

Nie można zapomnieć o bezpieczeństwie, zarówno osób przebywających na boisku, jak i tych znajdujących się poza nim. Piłkochwyty zapobiegają niespodziewanym wypadkom – warto pamiętać, że piłka po mocnym uderzeniu porusza się z bardzo dużą prędkością. Dodatkowo nikt nie musi opuszczać bezpiecznego obszaru np. w celu jej odzyskania po zbyt dalekim rzucie.

Siatki na piłkochwyty gwarantują też ochronę:

  • ścianom,
  • sufitom,
  • oknom,
  • stojącym przy boisku pojazdom.

Są to produkty znajdujące zastosowanie nie tylko na zewnątrz. Warto wykorzystywać je także wewnątrz, na sali gimnastycznej oraz hali sportowej.

Jakie piłkochwyty wybrać?

Dobór piłkochwytów to kluczowa kwestia. Należy mieć na uwadze, że nie wszystkie dostępne na rynku produkty są równie dobrej jakości. Z tego powodu kierowanie się wyłącznie ceną nie jest dobrym pomysłem. Są inne, ważniejsze aspekty, jakie trzeba wziąć pod uwagę.

Materiał wykonania piłkochwytu

Od piłkochwytów wymaga się przede wszystkim trwałości, a jest ona uzależniona od materiału wykonania. Pod tym względem najlepiej sprawdzają się produkty z polietylenu oraz polipropylenu. Cechuje je wytrzymałość, a także odporność na rozerwanie. Decydując się na tego typu piłkochwyty, można mieć pewność, że nie jest to wybór jedynie na jeden sezon.

Jakie wymiary powinny mieć siatki na piłkochwyty?

Bardzo ważne jest dopasowanie piłkochwytu pod kątem rozmiaru. Najlepszym rozwiązaniem jest zamówienie produktu przygotowanego na wymiar. Trzeba zwrócić uwagę także na wielkość oczek. Do wyboru jest kilka możliwości, m.in. 45 mm x 45 mm oraz 48 mm x 48 mm – zależnie od przeznaczenia siatki.

Piłkochwyty boiskowe

Piłkochwyty – gdzie znajdują zastosowanie?

Zamawiając piłkochwyty, zawsze trzeba określić, gdzie zostaną zamontowane. Ich przeznaczenie to istotny aspekt. Jak już zostało wspomniane, są to produkty wykorzystywane zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków.

Siatka do piłkochwytów może zostać zamontowana na:

  • boisku do piłki nożnej,
  • boisku do hokeja,
  • korcie tenisowym.

To dobry wybór nie tylko do szkolnej hali sportowej, ale i profesjonalnego obiektu sportowego. Piłkochwyt zatrzymuje piłkę bądź krążek, zabezpiecza trybuny, a nawet sprawdza się jako blenda.

Solidne, praktyczne oraz idealnie dopasowane pod kątem wymiarów piłkochwyty? Zamów je u doświadczonego producenta siatek sportowych!

Related Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.