Leasing maszyn budowlanych jako korzystna forma pozyskania sprzętu dla firmy

Maszyny budowlane.

Założenie i prowadzenie firmy budowlanej wymaga wykorzystania na start ogromnej ilości funduszy. Specjalistyczne urządzenia tego typu mogą bowiem kosztować nas nawet kilka milionów złotych. To ogromne obciążenie. Dlatego też wielu decyduje się na wybór leasingu na maszyny budowlane ze względu na korzyści, jakie oferuje ten sposób finansowania dla początkujących przedsiębiorców i nie tylko. W poniższym artykule zgromadziliśmy najważniejsze informacje dotyczące leasingu maszyn budowlanych dla firm.

Leasing maszyn budowlanych- na czym on polega?

Leasing maszyn budowlanych jest stosunkiem cywilnoprawnym, w ramach którego strona finansująca (leasingodawca) przekazuje dla odbiorcy (leasingobiorcy) prawo do użytkowania danego przedmiotu na okres ściśle określony umową. Dzięki temu dany przedsiębiorca przy minimalnym nakładzie kosztów ma do dyspozycji maszyny budowlane niezbędne do prowadzenia tego typu działalności.

Czy leasing maszyn budowlanych się opłaca?

Leasing na maszyny budowlane jest dobrym rozwiązaniem dla firm, szczególnie tych, które stawiają swoje pierwsze kroki w biznesie oraz nie dysponują wysokimi finansami, co znacznie uniemożliwia tradycyjny zakup maszyn. Dzięki wykorzystaniu tego typu rozwiązań płatności zostają rozłożone na dogodne raty. Ta forma finansowania będzie korzystna także ze względu na znaczne obniżenie podatków i innych zobowiązań. Dzięki temu rozwiązaniu można wziąć w leasing koparki, ładowarki i inne tego typu maszyny w sposób prosty i bezpieczny, bez konieczności pokrywania ich wysokich kosztów zakupu, rat i innych.

Nowe przedsiębiorstwa obecne na rynku budowlanym nie zawsze mają odpowiednią ilość środków koniecznych do zakupu wszelkich niezbędnych maszyn. Dlatego też leasing jest opcją najmniej obciążającą ich budżet, co pozwala na odpowiednie prosperowanie firmy na początku jej działalności. Dodatkowo istnieje możliwość wykazania rat leasingowych w kosztach przychodów. Procedury w przypadku zawarcia tego typu umowy są o wiele prostsze niż w sytuacji zakupu na raty. To bardzo korzystna oferta.

Rodzaje leasingu maszyn budowlanych 

Istnieją dwie formy zawarcia leasingu, jako finansowy i operacyjny. Różnią się one między sobą między innymi sposobem zawarcia umowy, konsekwencjami podatkowymi czy sposobem przejścia przedmiotu w poczet danej osoby.

Leasing finansowy polega na tym, że przedmiot objęty umową jest środkiem trwałym nabywcy i po zakończeniu umowy przechodzi on w jego posiadanie. Umowa ta umożliwia także sprzedaż danego przedmiotu oraz spłatę rat pozostałych do zapłaty ze środków otrzymanych ze sprzedaży. Dzięki temu przypomina on w zasadzie umowę pożyczki ze środkiem trwałym.

Leasing operacyjny jest najczęściej proponowaną formą dla pozyskania danego przedmiotu umowy. Polega na użytkowaniu go w określonym czasie. Nie jest ono środkiem trwałym, a mimo to kwoty raty stanowią w tym przypadku koszt dla uzyskania przychodu. Umowa tego typu przewiduje możliwość wykupienia danego przedmiotu po jej zakończeniu za kwotę z góry określoną. Podczas trwania umowy leasingowej leasingobiorca nie może sprzedać przedmiotu umowy. W sytuacji niewypełnienia lub zerwania umowy z przyczyn niezależnych konieczna jest spłata rat pozostałych do zakończenia umowy.

Jak zawrzeć umowę leasingu maszyn budowlanych?

Aby móc zawrzeć umowę leasingową z wybraną przez nas firmą, zazwyczaj konieczne jest przedstawienie odpowiednich dokumentów poświadczających nasz ostatni rok obrotowy. Należy dołączyć je do wniosku i faktury na daną maszynę. Jeśli jesteś początkującym przedsiębiorcom, konieczne może okazać się także przedstawienie dokumentów dodatkowych, będących gwarancją wypłacalności, o które poprosi dana firma leasingująca.

Jak wybrać najlepszą ofertę leasingu maszyn budowlanych? 

ClickLease to firma zajmująca się ofertami leasingu na maszyny budowlane dla firm, skupiająca w sobie aż 40 firm leasingowych, dzięki czemu możliwe jest wybranie w pełni indywidualnej oferty dostosowanej do potrzeb klientów.

Przedmiotem leasingu maszyn budowlanych mogą być zarówno:

  • koparki,
  • wózki widłowe,
  • spycharki,
  • maszyny drogowe,
  • ładowarki,
  • dźwigi,
  • wywrotki,
  • podnośniki

i inne. Jeśli poszukujesz ofert tego typu sprzętu budowlanego, sprawdź przygotowaną przez nas ofertę.

Leasing koparki, ładowarki i innych maszyn 

Szukając ofert leasingu koparki lub innej maszyny budowlanej, warto rozważyć tylko najkorzystniejsze opcje. Dlatego też konieczne jest sprawdzenie wielu różnych ofert w taki sposób, aby wybrać najodpowiedniejszą z nich. Podczas wyboru warto zdecydować się na pomoc sprawdzonych partnerów, takich jak ClickLease, który pozwoli na wybranie oferty indywidualnej dopasowanej do potrzeb danej firmy. Poznaj ofertę na stronie https://clicklease.pl/oferta/leasing-maszyn-budowlanych/.

Related Post

One thought on “Leasing maszyn budowlanych jako korzystna forma pozyskania sprzętu dla firmy

  1. Zaczynając swój biznes miałem maszyny w leasingu. Teraz kiedy firma już świetnie prosperuje, mogłem pozwolić sobie na kupno swoich maszyn. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.