Jak przygotować do malowania ściankę działową z płyt g-k? 5 kroków!

pedzle do malowania

Ścianka działowa zbudowana z płyty gipsowo-kartonowej musi zostać odpowiednio przygotowana, zanim rozpocznie się właściwy etap malowania. To szczególnie istotny element, gdyż od tego zależy końcowy efekt.

Przygotowanie ścianki działowej z płyt g-k do malowania

Zobacz, jak wygląda przygotowanie ścianki działowej z płyt g-k do malowania – krok po kroku:

  1. Pierwszym krokiem jest oczyszczenie podłoża ze wszelkich zabrudzeń i zanieczyszczeń. Powierzchnia, która będzie malowana musi być czysta i sucha. Do wykonania tej czynności można posłużyć się wodą z detergentem.
  2. Następnym etapem jest dokładne wypełnienie i wyrównanie powierzchni, a w szczególności dotyczy to ubytków i wgnieceń, które mogły pozostać po wkrętach. Do tego zadania można wykorzystać masę naprawczą. Należy uważać, aby powierzchnia nie została zapylona. Po skończeniu koniecznie zostawić do wyschnięcia.
  3. Kolejną czynnością jest wygładzenie powierzchni poprzez jej przeszlifowanie papierem ściernym, pamiętając o trudno dostępnych miejscach.
  4. Po wyszlifowaniu powierzchni należy przejść do odpylenia podłoża, które można wykonać przy użyciu lekko wilgotnej szmatki lub szczotki ręcznej. Zazwyczaj najwięcej pyłu jest w miejscu połączenia się ściany i sufitu, dlatego powinno się je dobrze odkurzyć.
  5. Ostatni krok to wzmocnienie przygotowywanej ścianki działowej, preparatem gruntującym. Ograniczy on zużycie farby, co przełoży się finalnie na niższe koszty remontu, zapewniając prawidłową przyczepność dla farby oraz jej chłonność.

Dobre przygotowanie to połowa sukcesu

Odpowiednio przeprowadzone przygotowanie ścianki działowej do malowania to już połowa sukcesu. Drugą jest naturalnie pomalowanie powierzchni. Przygotowanie nie wymaga niewyobrażalnej ilości czasu, a pozwala zaoszczędzić wiele, gdy przystąpi się do ostatniej fazy.

Related Post

One thought on “Jak przygotować do malowania ściankę działową z płyt g-k? 5 kroków!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.