Udogodnienia w mieszkaniu i domu, które warto mieć

Mieszkanie z jednym kluczem do wielu zamków

Przy planowaniu własnego domu lub mieszkania na pewno będziesz pamiętać o wygodnym materacu, ergonomicznym ustawieniu mebli i urządzeń, zapewnieniu własnego miejsca dla każdego lokatora, odpowiedniej ilości gniazdek i innych aspektach, które w przyszłości zapewnią Ci wygodę. Poznaj rozwiązania, o których mogłeś nie pomyśleć, a są praktyczne i generują oszczędność czasu.

Jeden klucz do kilku zamków

System jednego klucza to rozwiązanie, które pozwoli pozbyć się bałaganu związanego z dużą ilością kluczy. W zależności od wybranego produktu umożliwia połączenie ze sobą różnego rodzaju zamknięć – kłódek, zamków, wkładek, które będą otwierane każdym kluczem! Wszystko za sprawą identycznego kodowania. W późniejszym czasie domówić także kolejne zamknięcia. Rozwiązanie sprawdzi się w domkach jednorodzinnych, biurach czy mieszkaniach. Dla własnego bezpieczeństwa radzimy zastosować je w środku pomieszczenia, nie do drzwi zewnętrznych.

Smart Home

Pojęcie Smart Home jest znane już większości osób – ale czy wiesz, co się kryje pod tym hasłem? Oznacza ono zautomatyzowany dom. W praktyce wygląda to dokładnie tak, jak brzmi – za pomocą specjalnych czujników i kontrolerów możliwe jest sterowanie urządzeniami i funkcjami z poziomu jednego urządzenia. Może to być centralny panel, komputer, a nawet smartfon! Dzięki temu zdalnie włączysz i wyłączysz światło, wyregulujesz temperaturę i wilgotność powietrza w pomieszczeniach, podniesiesz roletę w oknie… Zrobisz to z dowolnego miejsca za pomocą telefonu i odpowiedniej aplikacji.

Udogodnienia w pomieszczeniach

Wielofunkcyjność

Część nowoczesnych gadżetów jest dedykowana do konkretnych pomieszczeń, natomiast niektóre sprawdzą się w całym mieszkaniu. Można do nich zaliczyć znane już roboty sprzątające, które w ustalonych godzinach odkurzają pomieszczenia po wcześniej zaplanowanych powierzchniach. Tego rodzaju sprzęty posiadają już wiele nowych funkcji, o których jeszcze nie wszyscy wiedzą. Można kupić także roboty myjące podłogi, a nawet automatyczne kosiarki do trawy.

Łazienka

Wygodne rozwiązania do domu można znaleźć także w armaturze łazienkowej. Zaliczamy do nich bezdotykowe baterie, które włączają się, gdy podłożymy pod nie ręce, a także automatyczne spłuczki do toalety. Zapewnia to nie tylko podwyższony komfort, ale też oszczędność wody. Zautomatyzować możemy także oświetlenie łazienki – dzięki czujnikom światło będzie zapalać się po wejściu do środka, a po wyjściu z pomieszczenia będzie gasło.

Kuchnia

A gdyby wstając rano mieć już świeżo zmieloną i zaparzoną kawę i gorące grzanki? Z nowoczesnymi sprzętami jest to możliwe. Na rynku dostępne są inteligentne sprzęty kuchenne które, po wcześniejszym zaprogramowaniu, o ustalonej godzinie przygotują Ci aromatyczny napój. Aby zaoszczędzić Twój czas, warto także pomyśleć o pralce z możliwością ustawienia zakończenia prania, abyś po powrocie z pracy mógł od razu je rozwiesić.

Posted In Dom

Related Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.