Jak wybrać rzetelną firmę do montażu paneli fotowoltaicznych?

Dw.óch mężczyzn montuje panele fotowoltaiczne na dachu

Artykuł partnera.

Panele fotowoltaiczne to bezsprzecznie inwestycja, która zostaje z nami na lata, a żeby być dokładnym, na ok. 20-30 lat. Waga tej inwestycji jest bardzo duża, chociażby ze względu na okres użytkowania oraz koszty, które musimy na nią przeznaczyć. Tutaj właśnie pojawia się niezwykle istotny aspekt, do którego musimy przykuć większą część naszej uwagi, czyli wybór ekipy montażowej. To jak ekipa montażowa zainstaluje naszą fotowoltaikę, będzie wpływać na jej losy przez cały okres użytkowania.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy montażowej?

Przedstawimy kilka aspektów, które nie mogą uciec Twojej uwadze. Jeśli szukasz firm, z którymi potencjalnie nawiążesz współpracę, pilnuj tego, aby dana firma spełniała poniższe punkty. Postaw na efekt wysokiej jakości i nie myśl o stresie, związanym z awaryjnością błędnie zainstalowanej fotowoltaiki.

  • Doświadczenie

Im więcej wykonanych projektów dana firma ma za sobą, tym większe jej doświadczenie i obycie w swoim fachu. Doświadczona firma poradzi sobie przede wszystkim z trudnymi i niespodziewanymi sytuacjami oraz będzie w stanie rzeczowo odpowiedzieć na Twoje potrzeby.

  • Opinie

Jednym z najlepszych źródeł informacji są opinie poprzednich klientów firmy. Klient po wykonanej usłudze to dla nas źródło informacji z pierwszej ręki. Warto znaleźć opinie dotyczące efektywności, awaryjności oraz przebiegu współpracy z daną firmą.

  • Uprawnienia do montażu fotowoltaiki

Jest to element absolutnie niezbędny, jeśli interesująca nas firma nie posiada informacji o takich pozwoleniach na swojej stronie, powinna automatycznie wypaść z naszej listy. W Polsce wyróżniamy dwa podstawowe certyfikaty uprawnień, są to uprawnienia SEP oraz Certyfikat Instalatora Systemów Fotowoltaicznych, wydawany przez UDT.

  • Gwarancja

Przed rozpoczęciem współpracy, dowiedz się jakich gwarancji udziela instalator. W przypadku fotowoltaiki, mamy do czynienia z trzema rodzajami gwarancji – na uzyski, gwarancja instalatora oraz gwarancja produktu.

  • Opieka posprzedażowa

Bardzo mile widziany dodatek do współpracy. Firma oferująca taką usługę, po zakończonej realizacji, będzie na bieżąco monitorować stan Twoich paneli oraz ich efektywność, a także serwisować je w razie awarii.

  • Projekt

Faza komplementarnie przygotowywanego projektu to cała baza Twojej przyszłej instalacji PV. Tutaj instalator powinien zadbać o każdy, najmniejszy szczegół, aby każdy parametr Twoich paneli był niczym skrojony na miarę garnitur.

Czy w mieście Konin znajduje się dobra firma, montująca panele fotowoltaiczne?

Fotowoltaika Konin, bo o tym mieście tutaj mowa, należy do tych najlepiej rozwijających się w Polsce. Samo województwo wielkopolskie zajmuje drugie miejsce w ilości przyznanych dofinansowań na fotowoltaikę, zaraz po województwie mazowieckim. Niestety lub stety, wraz z popytem rośnie również podaż, jednak w tym przypadku nie zawsze wychodzi to na dobre. Oczywiście istnieje wiele rzetelnych firm, które wykonują swoje usługi od serca, ale są również takie, które mogą narobić nam więcej szkód niż pożytku.

Jedną z czołowych firm w województwie, montujących panele fotowoltaiczne, m.in. w mieście Konin, jest Solarcon. Jest to jedna z niewielu firm dostępnych na rynku, która oferuje tak kompleksowe usługi o tak wysokiej jakości. Koniecznie powinna przykuć Twoją uwagę.

Posted In Dom

Related Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.