Najczęściej popełniane błędy podczas dekorowania domu na święta

Ukekorowany domu na święta Bożego Narodzenia

Jeśli z jakiegoś powodu stwierdzisz, że Twój bożonarodzeniowy wystrój nie pasuje do Ciebie i nie wiesz, co robisz nie tak – mimo, że wybrałaś najpiękniejsze dekoracje świąteczne do tego celu, – rozwiązanie może być znacznie prostsze, niż Ci się wydaje!

Jeśli czujesz się bardziej sfrustrowana niż radosna, gdy jak co roku nadchodzi czas, aby wyciągnąć ozdoby świąteczne, być może popełniasz jeden z tych typowych błędów dekoratorskich. Rozwiązanie tych małych problemów może po prostu całkowicie zmienić Twoje samopoczucie w domu w te Święta Bożego Narodzenia – skorzystaj z poradnika!

Błąd #1 Brak planu na dekoracje świąteczne

Niektórzy z nas po prostu chodzą po domu, dodając trochę ozdób tutaj i tam, czy też umieszczając trochę zieleni w taki sposób, a nie inny – a i tak efekt końcowy jest “wow”. Jednak cóż – większość z nas nie ma takiego daru. Czasami wystarczy prosty plan, aby pójść w dekorowaniu domu na święta we właściwym kierunku.

Na jakich założeniach możesz oprzeć swój plan na świąteczne dekoracje?

  • ograniczenie się do konkretnego koloru np. czerwień + złoto, niebieski + srebrny,
  • ograniczenie się do wybranego motywu np. leśny, zimowy, bajkowy.

Już tak prosta rzecz znacznie Ci ułatwi stworzenie w swoim domu pięknej aury świątecznej, bez chaosu.

Błąd #2 Za dużo, wszystkiego!

Wiadomo to bardzo trudne, gdy widzisz tak piękne rzeczy, a w samej sieci tyle imponujących i sprytnych pomysłów, aż masz ochotę je wszystkie skopiować! Jednak nie rób tego. Nawet jeśli mieszkasz w mega rezydencji z mnóstwem dodatkowych pokoi, przestrzenią na ścianach i płaskimi powierzchniami do przechowywania dekoracji, po prostu nie ma możliwości, aby każda dekoracja, którą chcesz tam, umieścić zyskała należną jej uwagę. Te rzeczy wymagają przemyślenia i czasu, aby upewnić, że efekt końcowy naprawdę jest w porządku. Nie wspominając o czasie na podziwianie Twojej poręcznej pracy. Zrób sobie przerwę i po prostu zrób kilka ozdób mniej – ale za to zrób je naprawdę dobrze.

Błąd #3 Wszystko pięknie, ale co z porządkami?

Myślisz, że to nie będzie miało znaczenia, ale będzie miało ogromne. Co z tego, że Twój dom będzie wypełniony pięknymi dekoracjami, gdy między nimi zobaczysz kurz i bałagan?! To może zrujnować nawet idealnie udekorowany pokój. Dlatego koniecznie zanim zabierzesz się za tworzenie świątecznej atmosfery w swoim domu – koniecznie poświęć kilka minut, aby naprawdę ułatwić sobie to zadanie. Naprawdę zauważysz sporą różnicę.

Dekoracje świąteczne – zrób to dla siebie!

Pamiętaj tylko, że jeśli to Ty dbasz o świąteczne dekoracje w swoim domu, to prawdopodobnie to Ciebie obchodzi najbardziej, więc zrób coś, czym naprawdę będziesz się cieszyć przez cały sezon. Postępuj zgodnie ze wskazówkami powyżej i rozpocznij nową tradycję prawdziwej radości z dekorowania swojego domu w święta Bożego Narodzenia!

Zobacz ofertę Shoperly https://shoperly.pl/pl/dekoracje-świąteczne-372/

Posted In Dom

Related Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.