Różnorodne projekty domów jednorodzinnych

Projekt nowoczesnego domu jednorodzinnego

Artykuł partnera.

Jeśli zdecydowałeś się na budowę domu to na pewno wiesz, że nie obędzie się bez projektu. Czasem jest tak, że od razu wiemy, jakiego typu chcemy postawić dom i w jakim stylu, ale często dopiero po przejrzeniu projektów i wizualizacji odnajdujemy ten, który wpadnie nam w oko. Z wyborem projektu nie warto się spieszyć – to nie jest zakup nowej sukienki, czy robota kuchennego. Projekt ma być dostosowany do potrzeb Twoich i Twojej rodziny, musi mieścić w sobie wszystko, co jest dla Was istotne. Warto przejrzeć różne propozycje – zarówno projekty domów parterowych, jak i projekty domów piętrowych, bo nawet jeśli zakładamy, że chcemy mieć tylko parter może okazać się, że skusił nas dom z dodatkowym piętrem. Przede wszystkim warto zdać się na profesjonalnych architektów i profesjonalne firmy, które oprócz gotowego projektu oferują także doradztwo w różnych sprawach związanych z budową domu jednorodzinnego.

Gotowe projekty domów jednorodzinnych – w jakim stylu?

Idealny dom, poza tym, że ma być funkcjonalny, powinien także podobać Ci się wizualnie. To dlatego w ofercie Extradom.pl w ofercie znajdziesz różnorodne projekty domów jednorodzinnych, w najróżniejszych wariantach. Gotowe projekty domów dają ogrom możliwości. Przyjrzyjmy się pokrótce najpopularniejszym stylom.

Dom nowoczesny – zwykle jest geometryczną bryłą z płaskim dachem. Jest mocno przeszklony – duża ilość okien ma zapewnić dopływ światła dziennego i naturalnie dom rozjaśniać. Nowoczesność domu to także innowacyjne rozwiązania technologiczne, np. używanie paneli fotowoltaicznych.

Dom w stylu wiejskim – kojarzy nam się z pięknie wkomponowanym w wiejski krajobraz drewnianym budynkiem. I jest w tym wiele prawdy, bo główny materiał używany do budowy to właśnie drewno, a wykończeniem dachu jest ceglana dachówka. Projekt domu jednorodzinnego w stylu wiejskim może mieć też urokliwy ganek czy taras.

Styl klasyczny – domy budowane w tym stylu nawiązują nieco do dworków: mają białą albo jasną elewację, często występują w nich arkady czy kolumienki. Okna mają też bardziej finezyjne kształty (np. półkola), a balustrady są żeliwne i bogato zdobione. W ofercie Extradom.pl znajdziesz projekty domów także tego typu.

Styl eklektyczny – projekt domu jednorodzinnego w takim designie warto przygotować współpracując z architektem, bo jego główną cechą jest połączenie różnych stylów. Jeśli nie chcemy, żeby wyszło kiczowato albo chaotycznie, warto zapoznać się z ofertą domów jednorodzinnych i na tej podstawie przygotować swoją wizję.

Projekty domów jednorodzinnych – projekty domów parterowych i piętrowych

Jest kilka kwestii, o których musimy pamiętać, planując budowę domu. Najpierw wybór: dom parterowy czy piętrowy? Tutaj musisz rozważyć, czy wchodzenie po schodach kilkanaście razy dziennie Ci odpowiada, czy w domu będą mieszkać starsze osoby albo czy nie obawiasz się, że dzieci zrobią sobie na schodach krzywdę. W takim wypadku lepiej sprawdzą się domy parterowe. Dom z poddaszem ma bez wątpienia niepowtarzalny klimat i łatwiej wydzielić w nim strefę dzienną (salon z kuchnią na dole) i strefę nocną, bardziej prywatną (sypialnie na górze). Podobnie jak domy piętrowe. Tutaj powierzchnia użytkowa jest zdecydowanie większa. Ważna jest tez wielkość działki – jeśli nie masz zbyt dużej powierzchni, lepszym rozwiązaniem będzie dom piętrowy. Kolejną istotną kwestią jest dostosowanie się do istniejącego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. To ogólne warunki

Druga, szalenie istotna rzecz to garaż – możesz wybrać projekt domu z garażem wolnostojącym albo połączonym z domem. Zastanów się, czy potrzebne jest Ci miejsce do majsterkowania, ile masz samochodów, rowerów, itd.

I ostatnia kwestia (z tych podstawowych!) – mały czy duży dom? Tutaj musisz odpowiedzieć sobie na pytanie – kto będzie w nim mieszkał teraz, a kto za parę lat? Czy planujesz powiększenie rodziny, a może chcesz, żeby zamieszkali w nim na starość Twoi rodzice? Od tego zależy, jak duży metraż zaplanujesz i z ilu pomieszczeń będzie się składał projekt Twojego domu.

Posted In Dom

Related Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.