Jak urządzić modną jadalnię? Podpowiadamy!

Duża modnie zaaranżowana jadalnia w domu

Urządzanie jadalni nawet na niewielkiej przestrzeni to coraz bardziej powszechne rozwiązanie. Wyzwaniem w aranżacji tego wnętrza jest połączenie komfortu, funkcjonalności i piękna. Dlatego tak ważne jest określenie stylu i zastanowienie się nad wymiarami każdego mebla, który znajdzie się w pomieszczeniu. Poznaj kilka wskazówek, jak urządzić jadalnię w modnym stylu.

Dobierz odpowiednią wielkość mebli

Pierwszą rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę przy dekorowaniu jadalni, jest dobranie wielkości mebli do rozmiarów pomieszczenia. Dzięki temu zoptymalizujesz całą przestrzeń tak, żeby stanowiła komfortowe miejsce do spożywania posiłków i nie zaburzała ciągu komunikacyjnego we wnętrzu.

Pamiętaj, że idealna odległość między krzesłem a ścianą musi wynosić co najmniej 70 centymetrów. Musi zapewniać miejsce na przemieszczanie się ludzi, którzy chcą usiąść na swoim miejscu. Idealnie jest, gdy ta odległość wynosi 90 centymetrów.

Zadbaj o serce jadalni, czyli stół i krzesła

Głównym elementem modnej jadalni jest zawsze stół. Niemal zawsze stoi na środku i zazwyczaj dominuje w pomieszczeniu. Chociaż w mniejszych mieszkaniach lub o innym rozkładzie można go również ustawić z boku, najlepiej przy oknie. Przy wyborze stołu do jadalni należy, jak zawsze, wziąć pod uwagę jego rozmiar, aby nie blokować przejścia. Jednak nie może być też za mały. Zawsze warto wziąć pod uwagę, ile osób będzie siedzieć przy stole. Minimalna szerokość blatu dla jednej osoby wynosi 60 cm.

Do modnej jadalni idealnie pasuje stół wykonany z litego drewna połączony z tapicerowanymi krzesłami. Jest bezpieczną opcją, gdy w domu mieszkają dzieci. W przeciwieństwie do szklanych blatów ciężko go uszkodzić, więc nie stanowi dla nich zagrożenia – wyjaśnia przedstawiciel sklepu Beds.pl. Ponadto wygląda bardzo naturalnie, jest łatwy w utrzymaniu czystości i przetrwa pokolenia.

Nie zapomnij o reszcie mebli!

Modna jadalnia to nie tylko stół i krzesła. Aby zapewnić funkcjonalność i spójność całemu otoczeniu, nie może w nim zabraknąć wiszących półek, pojemnej komody lub dekoracyjnego kredensu. Pomagają wypełnić przestrzeń i zapewniają miejsce do przechowywania lub eksponowania zastawy stołowej.

Niezawodnym rozwiązaniem są meble dębowe do jadalni. Mają inspirującą fakturę i kolorystykę, więc idealnie sprawdzą się w modnych wnętrzach. Poza tym wyglądają naturalnie, więc wpisują się w trendy stylu ekologicznego. Odpowiednio zaimpregnowane mogą służyć długie lata.

Modne dodatki jako uzupełnienie aranżacji

W jadalni urządzonej w dobrym stylu nie może zabraknąć modnych dodatków. Kluczem jest tu bezpośrednie, naturalne światło nad stołem. Dodatkowe, pośrednie punkty z oświetleniem nad meblami, będą służyć do stworzenia jeszcze bardziej przyjaznego środowiska.

Niezwykle uniwersalne i bardzo modne jest lustro powieszone na ścianie w jadalni. To przedmiot, który może pełnić wiele funkcji w jej aranżacji. W przypadku małego pomieszczenia doskonale optycznie powiększa przestrzeń. Jego odbicie może odzwierciedlać stół i pozostałe meble lub widok za oknem, co dodatkowo wzbogaca wystrój wnętrza.

Posted In Dom

Related Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.