Jakie klamki do białych drzwi?

Dobrana odpowoednia klamka do białych drzwi w domu

Klamki do drzwi wewnętrznych są często traktowane jako nieistotny element skrzydła. Jednak nie zapominaj, że to właśnie detale tworzą całość! I tak też jest w tym przypadku. Zobacz najmodniejsze klamki do drzwi wewnętrznych i wybierz model, który będzie idealnie pasował do klimatu Twojego mieszkania.

Nawet najpiękniejsze drzwi nie wzbudzą zachwytu, jeśli będą wyposażone w nieciekawą lub wręcz nieatrakcyjną klamkę. To działa zresztą w dwie strony, bo gdy do bardzo prostego i minimalistycznego skrzydła dodasz ciekawy uchwyt, efekt będzie fenomenalny. Szczegóły mają moc, o czym na przykładzie trendów wnętrzarskich przekonaliśmy się już zresztą wielokrotnie. Na co więc zwrócić uwagę przy wyborze klamki do drzwi wewnętrznych w białym kolorze?

Białe drzwi wewnętrzne — jaka klamka będzie pasować najbardziej?

Wybór klamki do białych drzwi wewnętrznych to całkiem przyjemne zadanie. Można bowiem śmiało stwierdzić, że biel to fantastyczne tło dla każdej innej barwy. Świetnie komponuje się ona niemal ze wszystkimi kolorami, dlatego przy wyborze klamki możesz mieć jedynie problem z wyborem wśród tak wielu opcji.

Klamki do drzwi pokojowych w odcieniach bieli warto wybierać na zasadzie kontrastu lub monochromatyczności. W tym pierwszym przypadku świetny efekt zafunduje przede wszystkim czerń. Neutralną kompozycję storzysz natomiast, stawiając na srebro.

Subtelność bieli jest też wspaniałym partnerem dla barw dekoracyjnych, takich jak złoto, miedź, czy rose gold. Zresztą obecnie są to bardzo modne klamki do drzwi wewnętrznych. I nie ma w tym nic dziwnego. To gustowny dodatek, który skutecznie zastąpi niejedną dekorację wnętrza.

Przy wyborze klamki warto kierować się nie tylko jej kolorem, ale i wykończeniem. Do najmodniejszych i najpopularniejszych należy wykończenie chromowe, matowe oraz niklowane.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze klamki do drzwi wewnętrznych?

Jeśli chcesz, by wybór klamki do drzwi wewnętrznych był udany, musisz przy jej zakupie zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Na samym początku ustal przede wszystkim, jaki rodzaj klamki chcesz kupić do swojego domu. Do wyboru masz:

  • klamki o klasycznym kształcie
  • uchwyty
  • gałki.

Przemyśl także, czy chcesz, aby drzwi wyposażone były w zamek. Jeśli tak, najlepiej, jeśli kupisz cały zestaw wraz z klamką. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że wszystkie elementy będą do siebie pasować.

Kolejna kwestia to wielkość oraz materiał wykonania. Klamki w drzwiach wewnętrznych są używane codziennie. Muszą znosić szarpanie, pociąganie, trzaskanie. Krótko mówiąc, są w ciągłym „ruchu”. A im cięższe i masywniejsze drzwi, tym bardziej są obciążone. Dlatego też warto stawiać na klamki o dużej wytrzymałości — na przykład ze stali nierdzewnej.

Posted In Dom

Related Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.