Bateria wolnostojąca czy zabudowana – na co lepiej się zdecydować?

Bateria prysznicowa wolnostojąca przy wannie

Bateria jest bardzo ważnym elementem każdej umywalki – bez niej niemożliwe byłoby swobodne korzystanie z bieżącej wody w łazience. Na rynku istnieje wiele produktów tego typu. Jakie baterie umywalkowe są lepsze – zabudowane czy wolnostojące?

Różne rodzaje baterii łazienkowych

Baterie łazienkowe występują w wielu wariantach. Wśród nich można wyróżnić przede wszystkim modele ścienne, nablatowe czy montowane bezpośrednio na umywalkach. Ten ostatni rodzaj wymaga umieszczenia w konkretnym miejscu, w specjalnych otworach. W przypadku pozostałych modeli baterii istnieje znacznie większa dowolność – mogą one stać lub wisieć w każdym miejscu, wszędzie tam, gdzie zostaną doprowadzone rury i wykonane odpowiednie otwory.

Baterie wolnostojące cieszą się popularnością również w sytuacji, gdy w danej łazience znajduje się wanna. Wówczas są one znacznie wyższe niż modele stworzone z myślą o umywalkach. Można postawić je bezpośrednio obok wanny wolnostojącej, co jest popularnym wyborem w przypadku nowoczesnych aranżacji.

Najważniejszy jest design

Baterie umywalkowe, bez względu na ich formę, powinny być odpowiednio dopasowane do wyposażenia konkretnego pomieszczenia. Ogromne znaczenie ma przede wszystkim ich kolor. W nowoczesnych wnętrzach coraz częściej klasyczne modele chromowane zastępuje się wariantami w niestandardowych barwach – mowa tu np. o czerni, bieli czy złocie. Jeśli zdecydujesz się na taką baterię, warto, by cały komplet był utrzymany w podobnym odcieniu. Zdecydowanie najlepszym wyborem jest stawianie na produkty z tej samej serii – wówczas można mieć pewność, że będą one pasować do siebie zarówno pod względem koloru, jak i kształtu.

Bateria umywalkowa wolnostojąca, nablatowa lub ścienna powinna pasować formą zarówno do umywalki, jak i mebli, luster czy wszelkich dodatków. W nowoczesnych aranżacjach często stawia się na kanciaste formy. W klasycznych łazienkach można pozwolić sobie na więcej dekoracji i opływowe kształty.

Posted In Dom

Related Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.