Praca murarz Niemcy – czy warto? Ile można zarobić?

Mężczyzna pracuje jako muraż

Artykuł partnera.

Wykwalifikowany murarz ma możliwość podejmowania pracy zarówno w Polsce, jak i za granicą, gdzie perspektywy zarobków są znacznie bardziej obiecujące. Rozważałeś taki wyjazd, ale wciąż nie jesteś pewien czy to opłacalne rozwiązanie? W poniższym artykule postaramy się rozwiać Twoje wątpliwości i pomóc w podjęciu ostatecznej decyzji. Praca murarz Niemcy – dowiedz się więcej!

Praca murarz Niemcy – na czym polega jego praca?

Praca murarza może być wykonywana zarówno wewnątrz budynku, jak i na wolnym powietrzu. Wynika to głównie ze specyfiki zadań, które wykonuje. Co najczęściej należy do obowiązków murarza?

  • Odczytywanie rysunków budowlanych i projektów architektonicznych w celu zastosowania rozwiązań konstrukcyjnych i materiałowych;
  • organizacja i przygotowanie stanowisk pracy;
  • przygotowywanie zaprawy murarskiej zgodnie z projektem;
  • wykonywanie murów nośnych;
  • wykonywanie ścianek działowych;
  • kontrolowanie stawiania muru przy pomocy pionu i poziomicy;
  • wykonywanie elementów, takich jak sklepienia łuków czy kolumny;
  • wykonywanie zbrojeń;
  • wykonywanie przewodów wentylacyjnych i kominowych;
  • usuwanie ubytków ze ścian.

To tylko część potencjalnych zadań, które czekają Cię na tym stanowisku. Warto podkreślić, że do ich wykonywania niezbędna jest umiejętność obsługi różnych narzędzi i maszyn.

Praca murarz Niemcy – jakie kwalifikacje są potrzebne?

Kluczowa kwestia wymagana przez niemieckich pracodawców to doświadczenie zawodowe –  im dłuższe, tym lepiej. Można również spotkać ogłoszenia z wymaganą znajomością języka niemieckiego (ale nie zawsze jest to warunek konieczny), poza tym mile widziane jest prawo jazdy i własne auto.

Od murarzy wymaga się również dobrze rozwiniętej wyobraźni przestrzennej, refleksu i spostrzegawczości. Oczywiście ważna jest także umiejętność pracy w zespole i nawiązywania kontaktów – murarze często wykonują swoje obowiązki w brygadach. Co jeszcze przyda się w tym zawodzie? Dokładność, cierpliwość, wytrwałość i zdolność koncentrowania się na wykonywanym zadaniu. Plac budowy to wymagające miejsce, gdzie trzeba utrzymywać narzucone tempo, dlatego nastaw się na długotrwały wysiłek fizyczny.

Jakie zalety ma praca dla murarza w Niemczech?

Pierwszym argumentem przemawiającym za wyjazdem do Niemiec są oczywiście wysokie stawki. Wykwalifikowany murarz zarobi nawet 17 euro/h, co w Polsce często jest nieosiągalne. Atrakcyjne zarobki to jednak nie wszystko, bowiem praca za granicą jest niezwykle rozwijająca pod kątem zawodowym i osobistym. Nowe techniki pracy, innowacyjne narzędzia, możliwość nauki języka niemieckiego – to wszystko zaprocentuje w przyszłości i przybliży Cię do objęcia wyższego stanowiska.

Warto pamiętać, że niemiecki naród jest bardzo otwarty na przyjezdnych z innych krajów, a podobieństwo kultur polskiej i niemieckiej ułatwiają aklimatyzację. Jako kolejną zaletę zdecydowanie można uznać bliskość do rodzimego kraju, która przekłada się na łatwość podróżowania. Dzięki temu, bez zbędnych komplikacji, stosunkowo często, będziesz mógł odwiedzać swoich bliskich, którzy pozostali w Polsce.

Praca jako muraż

Praca murarz Niemcy – jak znaleźć wiarygodne oferty pracy w Niemczech?

Podczas poszukiwania pracy za granicą należy wykazać się sporą dociekliwością i zachować szczególną ostrożność, aby uniknąć ryzyka trafienia na oszustwo, szczególnie gdy robisz to samodzielnie przez internet. Pamiętaj, aby każdą ofertę sprawdzić oraz zweryfikować pracodawcą i firmę. Co ważne, nie wpłacaj żadnych zaliczek na poczet wyjazdu.

Jeśli chcesz uniknąć rozczarowania i ewentualnych zagrożeń zdecyduj się na współpracę z profesjonalistami. Na polskim rynku znajdziesz firmy budowlane oferujące wiarygodne i sprawdzone zlecenia na terenie Niemiec. Jedną z takich firm jest InServ, która pozyskuje legalne kontrakty budowlane. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie musisz martwić się formalnościami, zakwaterowaniem czy ubezpieczeniem na terenie Niemiec, ponieważ każdą z tych kwestii zajmie się koordynator przydzielony do Twojego zlecenia. Ponadto jesteś z nim w stałym kontakcie i możesz liczyć na bieżące wsparcie.

Praca jako murarz

Related Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.