Zamawianie ekogroszku przez Internet – darmowa dostawa i wygoda

zamawianie ekogroszku przez internet

Ponad 57% Polaków kupuje online – tak wynika z raportu EY „Konsument w dobie omni-channel”. Wygoda, oszczędność czasu i pieniędzy, czy szybki dostęp do informacji o produkcie – to czynniki dające zakupom internetowym znaczną przewagę. W sieci można kupić obecnie wszystko, począwszy od odzieży, przez artykuły spożywcze, sprzęt elektroniczny po elementy wyposażenia wnętrz. Ze swoją ofertą weszły do Internetu również składy opału. A w cyberświecie zakup węgla, ekogroszku czy innego materiału opałowego cieszy się coraz większą popularnością. Dlaczego warto kupować ekogroszek przez Internet i jak na odległość poznać dobrej jakości produkty?

Ekogroszek – ekologiczny materiał opałowy

Ekogroszek to obecnie jedno z najchętniej wybieranych paliw stałych. Produkowany jest z węgla brunatnego lub kamiennego, jednak ma zdecydowanie lepszy skład. Do produkcji wybiera się surowiec najwyższej jakości, o niskiej zawartości siarki, pozbawiony mułu oraz miału. W procesie obróbki ekogroszek jest dodatkowo przesiewany i kruszony. Tak powstaje produkt końcowy, w formie „groszku”, o rozmiarze frakcji od 5 do 25 mm.

Dzięki starannej selekcji ekogroszek zapewnia wysoką wydajność opałową, przy minimalnej emisji zanieczyszczeń. Przedrostek „eko” jest tu jak najbardziej na miejscu.

Na jakość ekogroszku wpływa jeszcze szereg innych czynników, które warto znać:

– kaloryczność – wartość opałowa, im wyższa tym więcej ciepła zyskujemy,
– spiekalność – skłonność do powstawania spieków, które powodują straty energii,
– zawartość popiołu – wpływa nie tylko na jakość użytkowania i częstotliwość czyszczenia kotła, ale również na środowisko,
– wilgotność – suchy ekogroszek lepiej się pali, nie powoduje strat ciepła i rdzewienia kotła.

Tylko dobrej jakości ekogroszek daje gwarancję efektywnego spalania. Dlatego głównym kryterium przy zakupie powinny być jego parametry, a nie bliskość składu opału czy niska cena. Nie oznacza to, że tani ekogroszek zawsze jest zły. Chodzi o to by znaleźć produkt o najlepszym stosunku ceny do jakości.

Przeczytaj więcej o ekogroszku na blogu sklepu internetowego: https://grzejemnieto.pl/blog/

Konkurencyjna cena tony ekogroszku

Zakup opału na cały sezon grzewczy to spory wydatek. Dlatego wiele osób szuka oszczędności, kupując najtańszy ekogroszek słabej jakości. Zdecydowanie lepszym sposobem na optymalizowanie kosztów jest zakup opału przez Internet. Tona ekogroszku kupionego online to różnica nawet kilkunastu złotych. Kupując w internetowym sklepie można oszczędzić także koszty i czas dojazdu do składów, zwłaszcza że większość składów oferuje ekogroszek z darmowa dostawą.

Zamawiając przez Internet kupujący ma też dużo czasu by zapoznać się ze szczegółowym opisem ekogroszku i porównać go z innymi produktami. Dzięki temu nie ogranicza się do oferty znajdujących się w okolicy składów, dając sobie szansę na znalezienie najlepszego produktu, nie tylko pod kątem ceny, ale i jakości.

Odpowiednia kaloryczność ekogroszku

Kaloryczność to bardzo ważny parametr, ponieważ odpowiada za wydajność opału. Wysokokaloryczny ekogroszek ma większą moc cieplną i dłużej się pali. Jednak nie zawsze jest najlepszym wyborem. Dlaczego?

Przy paleniu na niskiej mocy trudno jest dopalić go do końca. Dlatego w cieplejsze dni jego „potencjał” nie będzie do końca wykorzystany. W takiej sytuacji lepiej sprawdzi się ekogroszek o mniejszej kaloryczności.

W naszej strefie klimatycznej aura bywa kapryśna, a zima coraz częściej przypomina jesień czy wiosnę. Trudno przewidzieć ze 100% pewnością czy nadchodzący sezon będzie obfitował w mrozy, czy wręcz przeciwnie. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie zakup dwóch rodzajów ekogroszku i używanie ich naprzemiennie, w zależności od panujących na zewnątrz temperatur.

Taką opcję gotowych palet mieszanych oferuje sklep internetowy Grzeje Mnie To. W zestawie znajdują się dwa rodzaje ekogroszku, o różnej kaloryczności:

Ecogroszek J-26

Ekogroszek J-26 to płomienny opał, o kaloryczności między 23 a 26 MJ/kg. Charakteryzuje się silnie świecącym płomieniem, niską zawartością siarki i spiekalnością na poziomie 0%. Idealny na cieplejsze dni.

Ecogroszek J-30

Ekogroszek J-30 to opał o wysokiej kaloryczności, od 27 do 30 MJ/kg. Poza wysoką wartością opałową wyróżnia się zerową spiekalnością, niską zawartością siarki i popiołu. Idealnie sprawdzi się w nowoczesnych kotłach z podajnikiem automatycznym.

Ekonomia ogrzewania ekogroszkiem w piecu z podajnikiem

Od wielu lat ewoluują nie tylko sposoby ogrzewania, ale również urządzenia grzewcze. Powiedzieć, że piec na ekogroszek to przeżytek byłoby sporym nadużyciem. Nowoczesne piece z automatycznym podajnikiem to nie te same urządzenia, którymi paliło się jeszcze kilka lat temu.

Ich główną zaletą jest automatyka, która przekłada się na wygodę użytkowania i efektywność ogrzewania. Automatyczny podajnik dozuje opał dostarczany do paleniska. Jego uzupełnianie, co kilka, czasem kilkanaście dni czyni nowoczesne kotły urządzeniami niemal bezobsługowymi.

Dzięki automatyzacji palnika oraz sterowników użytkownik nie musi samodzielnie ustawiać takich opcji jak moc nadmuchu, czas postoju czy czas podawania paliwa. Tak naprawdę niewiele osób ma o tym w ogóle pojęcie, i nie chce spędzać w kotłowni długich godzin na poszukiwaniu optymalnych ustawień.

Poza tym, że nowoczesne kotły są proste w obsłudze, są też bardzo efektywne. W połączeniu z ekogroszkiem dobrej jakości i wysokiej kaloryczności, dają najlepsze efekty grzewcze przy niewielkim zużyciu surowca.

Oprócz jakości opału istotna jest również właściwa eksploatacja kotła. Dużo znaczenia ma zwłaszcza temperatura spalania. Odpowiednio dobrana umożliwia jak najbardziej ekonomiczne użycie materiału i żywotność urządzenia. Przy zbyt niskiej proces spalania będzie nieefektywny. Opał będzie się tlił, oddając niewiele energii, a dużo zanieczyszczeń. Powstaną niedopałki, które mogą powodować szybszą erozję kotła.. Właściwa temperatura zapewni ciepło i nie doprowadzi do wyparowywania paliwa.

Równie istotne jest zapewnienie stałego dostępu powietrza. Jest ono katalizatorem procesu spalania. Jego brak może skutkować niepełnym wypalaniem ekogroszku.

Internetowe zakupy i wygoda użytkowania w praktyce

Dzięki możliwościom jakie daje Internet również zakup opału może być komfortowy i bezstresowy. Proces składania zamówienia ogranicza się do kilku prostych kroków, które można przejść siedząc wygodnie w domu.

Zamawiając ekogroszek z dostawą, w ciągu kilku dni zostanie on dostarczany pod wskazany adres. Przywożony jest na paletach. Dzięki temu rozładunek zajmuje chwile, a przechowywanie jest proste i nie powoduje zabrudzeń w kotłowni.

Kupując opał przez Internet można bez pośpiechu i wnikliwie sprawdzić wszystkie informacje i parametry produktu. Dzięki temu łatwiej wybrać najkorzystniejszą ofertę, zarówno pod względem jakości jak i ceny. Darmowa dostawa, która jest już standardem w większości składów, daje jeszcze większe oszczędności w domowym budżecie.

Kluczową kwestią pozostaje tylko znalezienie zaufanego skupu, w którym można kupić ekogroszek najwyższej jakości.

Posted In Dom

Related Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.