Artykuł partnera.
Dom to miejsce, w którym spędzamy najwięcej czasu, a planując jego budowę, marzymy, by był komfortowy, funkcjonalny, a jednocześnie efektowny i dopasowany do upodobań estetycznych. Bryła domu, jego kształt i wykończenie to cechy, na które zwracamy uwagę w pierwszej kolejności. Wybierając gotowy projekt, zawsze należy pamiętać o zachowaniu zgodności z ustaleniami Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego lub wymogami decyzji o Warunkach Zabudowy, które mogą definiować różne kwestie, związane z realizacją inwestycji na danej działce, w tym mogą określać m.in.: liczbę kondygnacji, wysokość domu, rodzaj zadaszenia, a także sposób wykończenia elewacji.
W artykule prezentujemy trzy projekty domów o różnych bryłach, każdy z nich zwraca uwagę efektownym wykończeniem oraz zapewnia dużą swobodę w kształtowaniu i aranżacji przestrzeni wewnętrznej.
„Dom w aurorach 14”
Ten jednorodzinny dom z poddaszem użytkowym jest bardzo ciekawą propozycją dla wielu Inwestorów i zdecydowanie warto przyjrzeć mu się bliżej. To reprezentant kolekcji: projekty domów tanich w budowie, atutem bryły z dwuspadowym dachem są proste rozwiązania konstrukcyjne, co pozytywnie wpływa na koszty budowy i sprawne tempo realizacji. Nowoczesny wygląd zewnętrzny to stylowe połączenie jasnego tynku z naturalnym drewnem. Ozdobą strefy frontowej jest podcień wejściowy z oryginalną ramą wyróżnioną ciemniejszym kolorem okładziny o strukturze betonu. Szerokie przeszklenie prowadzi z salonu na taras, który osłania drewniana pergola. Układ wnętrz obejmuje otwartą strefę dzienną z salonem, jadalnią, kuchnią, spiżarnią i łazienką, natomiast wiatrołap oddziela część mieszkalną od garażu jednostanowiskowego. Poddasze to strefa prywatna z bardzo funkcjonalnym programem użytkowym, który obejmuje trzy sypialnie, dwie garderoby, przestronną łazienkę i pralnię.
„Dom w kosaćcach 3 (N)”
Marząc o nowoczesnym parterowym domu,wielu osobom przychodzi na myśl budynek o bryle podobnej do „Domuwkosaćcach3(N)”, która została zaprojektowana w stylu stodoły. Prostota i elegancja idą w parze, a funkcjonalność projektu pozwala na idealne dopasowanie małego wnętrza do potrzeb mieszkańców. Ten jednokondygnacyjny dom o powierzchni użytkowej około 95m2 zawiera program użytkowy wyraźnie oddzielający część dzienną od nocnej. Pierwsza mieści wspaniale doświetlony salon z jadalnią i kuchnią. Atutem i ozdobą bryły jest panoramiczne przeszklenie, prowadzące z salonu na taras, który rozciąga się wzdłuż całej elewacji ogrodowej. To jeden z najbardziej efektownych elementów domu,przewidziano też pergolę w minimalistycznym stylu, która latem osłania zewnętrzną jadalnię. W kuchni optymalne rozmieszczenie funkcji zapewnia komfort pracy, a przyległa spiżarnia uzupełnia miejsce do przechowywania. Wszystkie trzy sypialnie w części nocnej mają wyjścia na taras, natomiast czwarty pokój z oknem frontowym idealnie nadaje się na gabinet lub domową biblioteczkę.
„Dom w przebiśniegach 11 (G2)”
Te projekt z poddaszem użytkowym i obszernym garażem zachwyci Inwestorów ceniących nowoczesność i przestrzeń. Bryła domu zwieńczona została czterospadowym dachem, acharakter wykończenia elewacji podkreśla naturalna okładzina. Reprezentacyjny parter pozwala na zaaranżowanie bardzo przestronnej części dziennej z dużym rodzinnym stołem w jadalni. Efekt przestrzenny potęguje otwarcie do połaci dachu nad salonem.Całość jest wspaniale doświetlona za sprawą imponujących przeszkleń.Przesuwne drzwi tarasowe łączą wnętrze ze strefą wypoczynkową na świeżym powietrzu.Taras posiada także bezpośrednią komunikację z zacisznym apartamentem na parterze, w którym przewidziano prywatną łazienkę i garderobę. Na poddaszu użytkowym znajdują się trzy sypialnie, dwie garderoby, łazienka oraz dodatkowo ocieplony strych. Walory funkcjonalne domu dopełnia przemyślany program gospodarczy – spiżarnia przy kuchni i kotłownia sąsiadującą z przestronnym dwustanowiskowym garażem.
Więcej informacji o przedstawionych projektach oraz ich inne warianty można znaleźć na www.archon.pl