Wykończenie mieszkania pod klucz – wyjaśniamy, co się za tym kryje

Mieszkanie wykończone pod klucz

Większość z Was mogła spotkać się już z pojęciem wykończenia pod klucz, jednak, czy wiemy, co ono tak naprawdę znaczy? Mieszkanie wykończone i oddane pod klucz – czyli jakie? W dzisiejszym artykule wyjaśnimy tajniki skrótu, którym bardzo chętnie posługują się deweloperzy, jak również przedstawimy za oraz przeciw takiego rozwiązania. Jeśli jesteście aktualnie na kupnie domu lub mieszkania albo planujecie zrobić to w przyszłości, koniecznie przeczytajcie dalszą część artykułu.

Mieszkanie oddane pod klucz – czyli jakie?

Jak łatwo się domyślić, wykończenie pod klucz oznacza, że właściciel po zakupie lokalu otrzymuje do niego klucze, może do niego wejść i zacząć tam mieszkać. Nie będzie konieczne podłączanie mediów, elektryki oraz żadne inne czynności, związane z budową, remontem, czy wykończeniami.

Wykończenie pod klucz to duże ułatwienie i rozwiązanie szczególnie chętnie stosowane przez osoby, które wolą zapłacić nieco więcej i nie martwić się o kwestie – nazwijmy to – techniczne. Tutaj wszystkim zajmuje się deweloper, a klient kupujący mieszkanie ma za zadanie podpisać umowę, odebrać klucze i cieszyć się swoim nowym lokum.

Mieszkanie w stanie surowym, a oddane pod klucz

Aby zauważyć zalety wykończenia pod klucz, należałoby w pierwszej kolejności zestawić takie rozwiązanie, jak zakup mieszkania w tzw. stanie deweloperskim surowym. Gdy wejdziemy do lokalu, zauważymy jedynie otynkowane ściany oraz betonową wylewkę.

Inne wyposażenie, czyli – malowanie, podłogi, wykończenia, systemy sanitarne, meble itd. będzie leżeć już po naszej stronie. Z kolei wykończenie pod klucz przez dewelopera pozwala nam pominąć cały ten proces, ponieważ, gdy otworzymy drzwi do naszego mieszkania, znajdziemy w nim wszystkie funkcjonalne meble i zabudowy. Jedyną czynnością, którą będziemy musieli wykonać, to zaaranżowanie i przystosowanie asortymentu do naszych własnych upodobań.

Jeżeli chodzi o wyposażenie takie jak meble (łóżka, wolnostojące szafki), to deweloperzy oferują mieszkania w kilku rodzajach wyposażenia i w zależności od tego na jaki się zdecydujemy, to zastaniemy w środku. Warto jednak dodać, że zazwyczaj na wszystkie meble i urządzenia udzielana jest gwarancja, co bez wątpienia stanowi dodatkową korzyść.

Zalety takiego rozwiązania!

Pierwszą i podstawową zaletą wykończenia pod klucz, jest duża oszczędność czasu. Takie rozwiązanie będzie korzystne szczególnie dla osób, które z różnych względów potrzebują nowego lokalu mieszkalnego na już. Wykończenie pod klucz bardzo często idzie również w parze z wysokim standardem, ponieważ deweloperzy używają nowych technologii i wykorzystują rozwiązania wchodzące na rynek z każdym rokiem.

Rynek nieruchomości jest obecnie bardzo konkurencyjny, dlatego deweloperzy dbają o to, by przyciągnąć klienta, a mogą to zrobić np. za sprawą wysokiej jakości materiałów wykończeniowych, czy oferowanych udogodnień, których próżno szukać u konkurencji.

Szybko i sprawnie

Ostatnia, aczkolwiek zdecydowanie nie najmniej ważna zaleta, to spokój ducha. Wiele osób albo nie ma czasu, albo siły na załatwienia związane z wynajmowaniem i pilnowaniem ekip remontowych, podłączeniem mediów, czy zakupem mebli. Niestety zakup mieszkania w stanie surowym wiąże się z tym wszystkim i z pewnością podczas tego procesu napotkamy wiele przeciwności. Wykończenie pod klucz niweluje tę konieczność i gwarantuje, że proces przeprowadzki przebiegnie szybko i sprawnie.

Według ekspertyz i badań wykonanych na rynku nieruchomości wykończone mieszkania to rozwiązanie, które zyskuje na popularności, aczkolwiek nadal nie jest tak powszechne, jak w innych krajach. Pamiętajmy, że wykończenie pod klucz, to przede wszystkim komfort oraz duża oszczędność czasu, a nawet pieniędzy. Wszyscy, którzy chcą po prostu zacząć mieszkać i żyć w nowym mieszkaniu, powinni zastanowić się nad wybraniem takiej opcji!

Related Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.