Wygodne narzędzia ogrodowe to znaczy jakie?

Mężczyzna trzyma w dłoni narzędzie ogrodowe akumulatorowe

Wiosna to idealna pora na prace pielęgnacyjne w przydomowym ogrodzie. W tym celu niezbędne jest zaopatrzenie się w odpowiednie sprzęty, które ułatwią wykonywanie poszczególnych czynności. Na uwagę zasługują zwłaszcza nowoczesne narzędzia ogrodowe akumulatorowe, ponieważ gwarantują wysoką skuteczność działania i jednocześnie są przyjazne dla środowiska.

Znakomita alternatywa dla mechanizmów spalinowych i elektrycznych

Wspomniane we wstępie narzędzia dzięki wbudowanemu ogniwu akumulatorowemu nie są uzależnione od źródła prądu, co niezwykle pozytywnie wpływa na komfort ich użytkowania. Nie trzeba się bowiem męczyć z obsługą długiego kabla zasilającego, a dodatkowo zostaje wyeliminowane ryzyko przypadkowego potknięcia i zrobienia sobie krzywdy. W przeciwieństwie do sprzętów spalinowych mamy tutaj do czynienia ze znacznie niższą wagą oraz brakiem wydzielania do atmosfery jakichkolwiek szkodliwych substancji (np. tlenku węgla, amoniaku, metanu). Z jednej strony oznacza to wysoką łatwość przenoszenia z miejsca na miejsce, z drugiej zaś ochronę środowiska naturalnego i własnego zdrowia. Nieobecność w konstrukcji przewodu z pewnością ułatwia manewrowanie pomiędzy roślinami i pozwala dotrzeć w trudno dostępne obszary ogrodu. Na koniec warto wspomnieć o wyjątkowo cichym działaniu uprzyjemniającym pracę.

Kosiarka i piła łańcuchowa to podstawa

Narzędzia ogrodowe akumulatorowe są powszechnie cenione głównie za mobilność. Cecha ta ma ogromne znaczenie w przypadku rozległych terenów zielonych, w których poszczególne rośliny znajdują się stosunkowo daleko od siebie. Najbardziej pożądanym sprzętem jest kosiarka służąca do automatycznego strzyżenia trawy. Idealny model powinien posiadać wytrzymałą obudowę, precyzyjny wskaźnik napełnienia kosza, specjalny klucz bezpieczeństwa, ostrza z regulacją wysokości cięcia i prędkość na poziomie około 4000 obrotów na minutę. W procesie pielęgnowania ogrodu przyda nam się także piła łańcuchowa, przeznaczona do usuwania starych gałęzi z drzew, formowania krzewów oraz przygotowywania drewna na opał. Najlepiej postawić na model z ostrzem o długości co najmniej 35 cm i ergonomicznym uchwytem o antypoślizgowej powierzchni. Dodajmy, że oba urządzenia nie wymagają skomplikowanego serwisowania ani częstej wymiany komponentów eksploatacyjnych (spora oszczędność pieniędzy).

Pozostałe godne polecenia rozwiązania

Oprócz kosiarki i piły, warto też mieć pod ręką inne narzędzia ogrodowe akumulatorowe. Doskonałym przykładem są choćby lekkie nożyce z dwustopniową regulacją prędkości, które wprost świetnie nadają się do atrakcyjnego kształtowania żywopłotów i wykonywania różnych czynności przy krzewach. W trakcie wyboru konkretnego egzemplarza zwróćmy uwagę na to, aby długość cięcia wynosiła minimum 55-60 cm. Cenne udogodnienie konstrukcyjne to zgarniacz zapobiegający spadaniu ścinek do wnętrza żywopłotu. Rozważmy ponadto koniecznie zakup porządnej dmuchawy do czyszczenia liści i śmieci ze ścieżek czy chodników, wycinaka do eliminowania uciążliwych chwastów, opryskiwacza ciśnieniowego do nawożenia roślin oraz taczki samojezdnej do transportowania ziemi i wszelkich materiałów.

Related Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.