W czym tkwi sekret ponadczasowości okien drewnianych?

Okna drewniane w dużej kuchni

Artykuł partnera.

Okna drewniane cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem wśród miłośników naturalnych tworzyw. Drewno to doskonały materiał dla osób, którym zależy na estetyce i wytrzymałości. Jest to produkt naturalny, który z pewnością stworzy przytulną atmosferę w domu lub mieszkaniu. Występuje on w przyrodzie w dużej różnorodności, co daje możliwość dowolnej aranżacji wnętrz. W czym jednak tkwi sekret ponadczasowości okien drewnianych?

Co oznacza, że okna drewniane są ponadczasowe?

Nic tak bardzo nie dodaje uroku wnętrzom, jak naturalne materiały wykończeniowe. Mowa tutaj oczywiście o drewnie, które jest symbolem naturalności i piękna. Okna wykonane z drewna są ponadczasowe, trwałe i ekologiczne, a różnorodność wzorów i form pozwala na dowolność aranżacji według własnego gustu.

Okna drewniane to inwestycja, która nie tylko nie straci po latach na wartości, ale także nigdy nie wyjdzie z mody.  Co więcej, podniesie prestiż nieruchomości i zagwarantuje większy komfort domownikom – dowiadujemy się w rozmowie z producentem okien drewnianych Urzędowski, który wytwarza okna z wysokogatunkowych materiałów i w oparciu o zaawansowane technologie.

Nieograniczone możliwości kształtów okna oraz samego profilu powodują, że okna doskonale wpiszą się zarówno w nowoczesną, jak i klasyczną stylistykę. Energooszczędne, ekologiczne i wytrzymałe okna drewniane to najlepsza długoterminowa inwestycja, która nigdy nie straci na znaczeniu oraz wartości.

Jakie są zalety okien drewnianych?

Od gatunku drewna w dużej mierze zależy funkcjonalność oraz wytrzymałość ram okiennych. Każdy gatunek drewna cechuje się nieco innymi parametrami. Najtrwalsze gatunki idealne do produkcji okien to dąb, sosna i meranti, które wytrzymają niekorzystne warunki atmosferyczne, zmiany temperatur czy uszkodzenia mechaniczne. Okna drewniane nadają elegancji oraz gwarantują bardzo dobre właściwości cieplne i izolacyjne. Dają duży komfort użytkowania przez długie lata i nigdy nie wyjdą z mody.

Dobre okna drewniane wykonane z wysokiej jakości surowca nie emitują szkodliwych substancji, nie powodują alergii oraz wpływają pozytywnie na mikroklimat wewnątrz domu. Cechują się one dźwiękoszczelnością oraz długą żywotnością, którą zapewnia ich systematyczna konserwacja. Spośród wszystkich materiałów budowlanych drewno wymaga także najmniejszych nakładów energetycznych na wytworzenie, obróbkę i utylizację. Jest ono nadal pożądanym surowcem w produkcji okien i nic nie wskazuje na to, aby w przyszłości miało się to zmienić.

Posted In Dom

Related Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.