Roleta zewnętrzna – czy warto się na nią zdecydować?

roleta zewnętrzna

Promieniowanie słoneczne w okresie letnim bywa szczególnie uciążliwe i skutecznie uprzykrza życie domownikom, którzy chcą skorzystać z telewizora, komputera bądź też innego ekranu, lub – po prostu – chcą pospać nieco dłużej, jednak wdzierające się przez okno światło słoneczne skutecznie to psuje. Z tego właśnie powodu coraz więcej osób decyduje się na zamontowanie zasłon okiennych, którymi można wygodnie sterować. Oprócz szeroko stosowanych rolet wewnętrznych, coraz popularniejsze, zwłaszcza w domach jednorodzinnych czy gospodarstwach domowych, są rolety zewnętrzne. Nie tylko zapewniają one doskonałą ochroną przed nadmierną ilością światła słonecznego, ale stanowią również doskonała termoizolację budynku. Poznaj rolety zewnętrzne i przekonaj się, jak wygodnym są one rozwiązaniem.

Rolety zewnętrzne – sprawdzona ochrona przed nadmiernym nagrzewaniem budynku w okresie letnim

Wiosną i latem, gdy słońce świeci wyjątkowo mocno, korzystanie z wszelkiej maści ekranów bywa utrudnione przed promienie padające na wyświetlacz. Praca, oglądanie filmów czy przeglądanie Internetu stają się wówczas wyjątkowo uciążliwe, co irytuje, a w dłuższej perspektywie czasu, znacząco wpływa na samopoczucie. Z tego właśnie powodu tak ważne są zasłony okienne, które w razie potrzeby, pozwalają na niemal całkowite zaciemnienie pomieszczenia. Czasem jednak okazuje się, że rolety wewnętrzne czy zasłony okazują się niewystarczające.

Stąd coraz większa popularność rolet zewnętrznych, która pozwala na całkowite odcięcie się od świata zewnętrznego, by nic ani nikt nie przeszkadzał domownikom w ich codziennych czynnościach. Zamontowana w specjalnej kasecie roleta zewnętrzna została wykonana z profili, a te – w zależności od potrzeb i gustu użytkowników – mogą być drewniane lub aluminiowe. Nie dość, że roleta zewnętrzna doskonale chroni przed światłem słonecznym, to świetnie nada się ona również do wychłodzenia pomieszczenia, co idealnie sprawdzi się w okresie letnim, gdy temperatury potrafią być naprawdę wysokie.

Montaż rolety elewacyjnej zewnętrznej – na co zwrócić szczególną uwagę?

Głównym aspektem, o jakim należy pamiętać przy okazji dobierania rolet zewnętrznych jest to, do jakiego typu elewacji się ona nadaje. W przypadku już istniejących budynków warto zdecydować się na rolety zewnętrzne montowane sposobem natynkowym. Kaseta przytwierdzona jest wówczas bezpośrednio do ściany budynku, a sterowanie roletą odbywa się za pomocą specjalnego mechanizmu sterowanego zdalnie (pilot albo smartfon) lub ręcznie. Z kolei montaż podtynkowy zakłada, że kaseta, w której znajduje się roleta, zostanie zasłonięty tynkiem lub innym materiałem składającym się na elewację. Takie rozwiązanie idealnie wpisuje się w zasady nowego budownictwa, a montaż takich rolet jest uwzględniany już na poziomie projektu.

Warto pamiętać również o tym, że rolety zewnętrzne sprawdzają się również, gdy temperatura na zewnątrz spada. Wówczas taka zasłona okienna zapobiega dostawaniu się do budynku zimnego powietrza z zewnątrz, a dodatkowo nie wypuszcza ciepła, co pozwala dodatkowo zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie. Sprawdzone rolety elewacyjne zewnętrzne znaleźć można na stronie https://www.karnix.pl/rolety-zewnetrzne-elewacyjne.html.

Related Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.