Pomost kontra drabina: co lepiej sprawdzi się w magazynie

Magazyn

W dzisiejszych czasach firmy sprzedażowe wypełniają swoje magazyny coraz większą liczbą produktów. W celu zaoszczędzenia przestrzeni i miejsca, większość z nich umieszcza się na wysokich regałach, co wiąże się z utrudnionym dostępem do nich. Tu z pomocą przychodzą rozwiązania związane z drabinami magazynowymi oraz pomostami.

Pomost do magazynu

Pomost do magazynu swoją konstrukcją przypomina nieco rusztowanie, lecz jest od niego zdecydowanie mniejszy. Jego konstrukcja składa się z dwóch, ustawionych równolegle drabin, na których jest osadzona platforma (podest). Dzięki niemu zyskujemy łatwy i bezpieczny dostęp do elementów znajdujących się na wysokości. Dodatkową zaletą jest większa wygoda pracy w porównaniu ze zwykłą drabiną, posiadają wodoodporną i antypoślizgową powierzchnię. Samodzielny montaż i składanie to żadna przeszkoda. Kolejnym atutem są zabezpieczenia – barierki,  które chronią osoby znajdujące się na pomoście przed upadkiem.

Drabina magazynowa

Tego typu drabiny bardzo często różnią się od tych, z których korzystamy w domu. To szczególny rodzaj, który musi posiadać odpowiednią  konstrukcję i być przystosowany do trudnych warunków w przestrzeni magazynowej. Drabiny te charakteryzują się bezpieczeństwem i jednocześnie lekkością, mobilnością i funkcjonalnością. Cechy te pozwalają pracownikom magazynów lepiej i skuteczniej wykonywać swoja pracę.

Zalety, dzięki którym większość firm wykorzystuje powyższe rozwiązania:

  • pełne bezpieczeństwo pracy,
  • spełnienie wszelkich wymogów bezpieczeństwa,
  • wygodne stopnie (antypoślizgowe, szerokie),
  • wyposażone podesty robocze z barierkami ochronnymi,
  • koła z hamulcami umożliwiające szybkie i bezpieczne przemieszczanie,
  • trwałe produkty z gwarancją na długie lata .

Pomosty i drabiny sprawdzą się w pracach magazynowych, w których istnieje potrzeba sięgania po towar umieszczony na wysokości. Zarówno jedno, jak i drugie okaże się nieocenione przy tego typu zajęciach. W zależności od tego, jaki mamy budżet, jaka jest powierzchnia magazynu – czy jest to ogromna hala czy np. niewielkie pomieszczenie, możemy wybrać najlepszy rodzaj sprzętu.

Related Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.