Po czym poznać meble wysokiej jakości?

Meble wysokiej jakości

Poszukując mebli do naszego domu, staramy się wybierać produkty o najwyższej jakości, aby posłużyły nam przez długie lata i nie uległy zniszczeniu przy codziennym użytkowaniu. Czasami jednak nie jesteśmy pewni na co zwracać uwagę i przy zakupie kierujemy się ceną lub marką, a także ogólną estetyką co nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem. W takiej sytuacji po czym poznać meble wysokiej jakości? Krótki artykuł pozwoli poznać najważniejsze cechy mebli, na które warto zwrócić uwagę.

Materiał mebli

Najważniejszą cechą mebli o dobrej jakości jest solidny materiał odporny na uszkodzenia mechaniczne co daje gwarancję wysokiej wytrzymałości, a także cieszy wizualnie. Warto też poszukiwać materiałów, które łatwo będzie utrzymać w czystości. Będziemy za to wdzięczni przy meblach często używanych, jak blaty czy stoły kuchenne. Materiały, które polecamy to:

  • naturalne drewno lite oraz klejone
  • lakierowane na wysoki połysk fronty
  • tapicerowane meble skórą oraz welurem

Głównie rekomendujemy powyższe materiały, a ich użycie zapewnia wysoką wytrzymałość na urazy. Jednocześnie meble wykonane z powyższych materiałów są eleganckie i możemy dopasować je do każdego pomieszczenia o różnym stylu panującym w naszym domu. Radzimy unikać tworzyw sztucznych, plastiku. Ich jakość jest wątpliwa i z całą pewnością nie będzie nam służyła przez długie lata. Mimo ich niskich cen będziemy musieli szybko szukać zamienników.

Dbałość o połączenia konstrukcyjne

Jest to podstawa zapewnienia bezpieczeństwa podczas korzystania z naszych mebli. Odpowiednie połączenia konstrukcyjne zapewniają stabilność mebli. Warto już przy zakupie sprawdzić jak wysuwają się szuflady. Zwróć uwagę czy jest to płynny ruch nie wymagający dużej ilości siły? A czy siadając na krzesłach to są one proste i stateczne? Wszystkie te cechy są zapewnione przez połączenia konstrukcyjne. Nie powinno być żadnych wolnych przestrzeni między materiałami, ani widocznego luzu między elementami mebli. Ich obecność może sprawić, że meble będą się nawet i wywracać. Warto sprawdzić nawet i w tym niewidocznych miejscach śrubki i wkręty czy wszystkie są dokładnie wkręcone, aby w domu nie mieć nie miłej niespodzianki.

Sposób wykończenia mebli

To wbrew pozorom detale decydują o wysokiej jakości wykonania mebli. Drobne szczegóły nadają im osobliwego charakteru i stylu zwracając tym samym na siebie uwagę. W przypadku mebli tapicerowanych warto sprawdzić czy materiał jest odpowiednio naciągnięty i nie posiada nieestetycznych fałd. Warto zwrócić uwagę na wzór materiału i jego symetrię wobec mebli, aby każdy element był precyzyjnie zszyty. Warto postawić na wysoki połysk mebli, jednak przy wykorzystaniu ekologicznych lakierów. Dzięki temu dbamy o środowisko oraz jakość wykonania jest lepsza, bez nieprzyjemnych zapachów farb. Jeśli podczas dotyku mebli wyczuwamy nieprzyjemne wypustki to został tutaj wykonany nieprawidłowy szlif. Może to prowadzić do nierównomiernego rozprowadzenia barwnika i wpływać negatywnie na ogólną estetykę.

Przykładowe meble wysokiej jakości to meble Remo w Łodzi.

Posted In Dom

Related Post

One thought on “Po czym poznać meble wysokiej jakości?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.