Markizy – uniwersalne rozwiązanie

słoneczny taras

Kiedy upał w letnie południe doskwiera niemiłosiernie, a taras zamiast być ocienionym azylem przypomina patelnie to znak że czas rozglądnąć się za osłoną. Na balkony i tarasy polecana jest markiza.

Markiza montowana nad tarasem czy balkonem daje miły cień, a co za tym idzie także przyjemny chłód. Przy okazji wygląda estetycznie i jest kupowana na długie lata, więc przed wyborem warto sprawdzić dobrze jakość produktu.

Gdzie sprawdzi się markiza

Markizy są dobrym rozwiązaniem jeśli chcemy zapewnić sobie cień na tarasie albo balkonie. Niektórzy montują duże parasole, jednak one zdecydowanie lepiej zdają egzamin w ogrodzie z dala od domu. Raz zamontowana markiza służy nam potem całe lata, więc wybór powinien być prosty.

Jaką markizę wybrać

Do balkonów i niewielkich tarasów idealnie nadają się markizy balkonowe albo koszowe, są one mniejsze. Natomiast nad dużymi tarasami zdecydowanie lepiej będzie osłonić przed promieniami montując markizę tarasową. Duży wybór najlepszych jakościowo markiz znajdziemy na https://www.markizy-poznan.pl/markizy.

Jak zbudowane są markizy tarasowe

To co większość z nas interesuje najbardziej w markizach to:

  • materiał – odpowiednia, impregnowana tkanina zapewnia ochronę miejsca wypoczynki i jest trwała więc może służyć długie lata po zakupie i montażu;
  • ramiona – to te elementy na których markiza się rozkłada, są one ruchome, pozwalają na rozłożenie markizy w dowolnym momencie;
  • regulacja kąta nachylenia – jest to na pewno opcja która przyda się przy dużych tarasach;
  • wysięg – najlepiej zmierzyć dokładnie jak duży wysięg jest nam potrzebny do ochrony tarasu przed słońcem i wybrać odpowiednich rozmiarów markizę;
  • sterowanie – rozwijanie markizy może być automatyczne, sterowane za pomocą pilota albo ręczne na korbę, niektóre modele są też wyposażone w czujniki i same rozwijają się gdy promienie słoneczne zaczynają padać pod odpowiednim kątem.

Wiele modeli automatycznych wyposażonych jest też w czujnik ruchu powietrza, gdy zbyt mocno zaczyna wiać zwijają się same i będąc poza domem nie musimy się martwić o nie.

Wybór modelu markiz jest naprawdę ogromny. Od rozwijających się automatycznie po tradycyjnie rozwijane za pomocą korby. Montowanie markiz do elewacji budynków powinna wykonać ekipa z doświadczeniem. Głównie chodzi o jak najmniejsze uszkodzenie zewnętrznej ściany czy krokwi. Oczywiście nikt nam nie zabroni montowania samodzielnie, jak znamy się na tym i mamy doświadczenie nie powinno być z tym problemu.

Artykuł powstał przy współpracy z https://www.markizy-poznan.pl/.

Posted In Dom

Related Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.