Lampy podłogowe – jakie mają zalety?

Biała lampa stojąca w pokoju

Lampy podłogowe to jedne z najczęściej wybieranych rozwiązań do salonów. Budują bowiem ciepłą atmosferę wnętrza i są jednym z podstawowych rozwiązań pozwalających na sprawne wydzielenie strefy wypoczynkowej. Nie da się zaprzeczyć, że mają liczne zalety, dzięki którym ich popularność wśród użytkowników nie słabnie. Co warto o nich wiedzieć, zanim zdecydujesz się na zakup? Przedstawiamy najważniejsze informacje.

Lampy stojące to sprawne połączenie wysokiej estetyki i dużej funkcjonalności. Chętnie je wykorzystujemy wszędzie tam, gdzie liczy się nastrój sprzyjający rozmowom z bliskimi i wypoczynkowi. Co więcej, lampy podłogowe skutecznie rozjaśniają przestrzeń, sprawnie dzielą ją na strefy o różnym przeznaczeniu i podnoszą komfort poruszania się po domu. Zanim jednak zdecydujesz się na konkretny model, dokładnie poznaj wady i zalety takiego rozwiązania. Ostatecznie bowiem chodzi przede wszystkim o to, by wybrane przez ciebie meble wpisywały się w twoje potrzeby.

Czarna lampa stojąca

Lampy stojące – zalety

Nowoczesne lampy stojące coraz częściej pojawiają się nie tylko w salonach, ale również w sypialniach, gdzie z powodzeniem zastępują klasyczne lampki nocne. Są dobrym rozwiązaniem dla tej specyficznej przestrzeni, ponieważ zapewniają ciepłe światło – nie rażą nieprzyjemnie w oczy i dzięki nim panuje we wnętrzu miły klimat, który doceniamy szczególnie wieczorem i o poranku. Co więcej, w najnowszych propozycjach, które możesz znaleźć m.in. w sklepie Artera, znajdziesz więcej niż jedno źródło światła. Zyskujesz więc jednocześnie rozproszone światło górne, jak i punktowe wsparcie na czas czytania.

Jedną z istotnych zalet lamp stojących jest fakt, że są one bardzo mobilne. Na uwagę zasługuje także to, że ich cena nie jest zbyt wysoka (również w przypadku modeli z kilkoma źródłami światła czy funkcjami dodatkowymi, jak np. ściemniacz budujący atmosferę). Warto bowiem pamiętać, że decydując się na lampy podłogowe, nie musisz realizować dużego remontu do ich podłączenia.

czarno złota lampa stojąca

Kwestią, która wpływa na ostateczną decyzję, jest również design. Lampy podłogowe mogą przyjmować niezwykle zróżnicowane kształty, a producenci oferują rozwiązania o oryginalnym wykończeniu i w interesujących kolorach. Bez problemu znajdziesz więc modele utrzymane w stylu minimalistycznym, loftowym czy industrialnym, które doskonale sprawdzą się w nowoczesnych wnętrzach. Okazuje się również, że także miłośnicy klasycznych rozwiązań bez trudu znajdą coś dla siebie. Szeroki wybór sprawia, że lampy podłogowe mogą dzisiaj stanowić zarówno uzupełnienie wybranych aranżacji, jak i ich centralny punkt.

Lampy podłogowe – wady

Niezależnie od tego, czego aktualnie szukasz, nie sposób znaleźć rozwiązanie, które nie miałoby żadnej wady. Lampy podłogowe również nie podbiły serc wszystkich użytkowników – dlatego właśnie ich zakup należy poprzedzić dokładnym poznaniem swoich potrzeb. Co możemy zaliczyć do minusów posiadania oświetlenia stojącego?

Lampa do pokoju stojąca

Przede wszystkim należy podkreślić, że rzadko zdarza się, by lampy podłogowe były w stanie zupełnie zastąpić oświetlenie główne. To niemożliwe, zwłaszcza w większych pomieszczeniach, gdzie mogą służyć wyłącznie podziałowi przestrzeni na mniejsze strefy o różnej funkcjonalności. Dobrze jest również pamiętać, by nie wybierać oświetlenia z niesprawdzonego źródła. Tylko najlepsi producenci i dystrybutorzy dostarczają wysokiej jakości rozwiązania, które sprawdzą się na lata – pod tym względem sklep Artera nie ma sobie równych. To bardzo ważne, gdy interesuje cię lampa podłogowa do salonu, gdzie na co dzień toczy się rodzinne życie i nietrudno o uszkodzenia.

Lampa stojąca do pokoju

Posted In Dom

Related Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.