Jakie wymogi powinny spełniać kabiny sanitarne WC?

Otwarte drzwi do kabiny sanitarnej WC

Artykuł partnera.

Kabiny sanitarne WC muszą spełniać wiele wymagań, aby były jak najbardziej bezpieczne i wygodne dla użytkowników. Przede wszystkim powinny zostać zaprojektowane zgodnie z potrzebami osób, które będą z nich korzystały. Ich przemyślana budowa ułatwia ich używanie. Należy bowiem pamiętać, że publiczne toalety muszą być przystosowane do różnych ludzi, zarówno małych dzieci, jak i osób dorosłych czy starszych, które mają problemy z poruszaniem się.

Planowanie budowy WC należy rozpocząć od zapoznania się z wymogami inwestycyjnymi. Kabiny sanitarne powinny być jak najbardziej użyteczne. Muszą powstać w zgodzie z przeznaczeniem danego budynku. Przed rozpoczęciem ich tworzenia warto się zastanowić również nad grupą docelową. Inne zasady dotyczą WC przeznaczonych dla dzieci, inne dla osób dorosłych, a jeszcze inne dla niepełnosprawnych. W zależności od tego, gdzie mają powstać, muszą spełniać określone wymagania. Pracownik firmy Sanipol mówi: Jeśli kabiny sanitarne będą się znajdowały np. w galerii handlowej, trzeba pomyśleć również o matkach z małymi dziećmi. Do nich również warto przystosować WC, aby załatwianie podstawowych potrzeb było jak najbardziej wygodne i przebiegało sprawnie.

Zasady dotyczące projektowania kabin sanitarnych WC

Wymogi dotyczące projektowania kabin sanitarnych WC są związane przede wszystkim z ich wielkością, odstępem od muszli klozetowej czy wymiarami drzwi. Wszystko musi być dokładnie przemyślane, aby korzystanie z toalet było nie tylko wygodne, ale głównie bezpieczne. Bardzo ważne okazują się drzwi do WC, które należy zaprojektować zgodnie z wieloma zasadami. Muszą się one zamykać samoczynnie i mieć odpowiednią szerokość. Istotne okazuje się również pozostawienie pod nimi wolnej przestrzeni, co jest ważne ze względów bezpieczeństwa. Dzięki temu można szybko zauważyć, jeśli ktoś zasłabnie czy się przewróci w kabinie. Poza tym jest to najlepszy sposób do sprawdzania, czy dana toaleta jest aktualnie zajęta.

Drzwi do kabin sanitarnych WC muszą być projektowane zgodnie ze wszelkimi założeniami budowlanymi całej infrastruktury higieniczno-sanitarnej. Powinny być przede wszystkim bezpieczne, funkcjonalne, ale też wytrzymałe. Należy bowiem pamiętać, że z toalet będzie korzystało wiele osób, w związku z czym warto zadbać o ich solidne wykonanie. Oprócz tego ważne okazują się również względy estetyczne, które co prawda nie mają znaczenia dla bezpieczeństwa, ale wpływają na odbiór danego miejsca. Do produkcji drzwi kabin sanitarnych WC można stosować wyłącznie sprawdzone materiały. Najlepiej sprawdzają się m.in. płyty wiórowe, laminaty wysokociśnieniowe HPL czy szkło.

Related Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.