Jaka podłoga sprawdzi się w łazience?

Położone panele na podłodze w łazience

Podłoga w łazience musi być wytrzymała i odporna na wpływ panujących w tym pomieszczeniu warunków, czyli wody, pary i wysokiej temperatury. Powinna też być antypoślizgowa, trwała i łatwa w utrzymaniu. Nie można zapominać także o aspektach wizualnych. Jaka podłoga do łazienki będzie najlepsza? Jakie są dostępne produkty na rynku i które z nich warto wybrać?

Jaki materiał na podłogę w łazience? 

Wykończenie łazienki wiąże się z koniecznością wyboru odpowiednich materiałów. Podłoga w tym pomieszczeniu powinna nie tylko ładnie wyglądać, ale również cechować się wysoką trwałością i odpornością na wilgoć. Na rynku masz do wyboru kilka produktów. Mogą to być:

  • płytki,
  • drewno,
  • korek,
  • posadzka żywiczna,
  • posadzka betonowa,
  • wykładziny elastyczne,
  • kamień.

Wybór form wykończenia podłogi w łazience jest więc bardzo szeroki. Różnorodność materiałów sprawia, że bez problemu znajdziesz coś dla siebie, np. w sklepie internetowym Bazalux.

Idealna podłoga – płytki czy panele? 

W łazience najlepiej sprawdzi się podłoga antypoślizgowa, odporna na wilgoć i łatwa w utrzymaniu czystości. Najpopularniejszym materiałem są płytki. Wykonuje się je z materiałów różniących się wyglądem, fakturą i ścieralnością. Jest to:

  • gres szkliwiony,
  • terakota,
  • klinkier.

Wybierając spośród tych materiałów, weź pod uwagę ich różnorodność. Niektóre gresy są bowiem śliskie, inne potrzebują impregnacji. W ofercie wielu sklepów znajdziesz gres szkliwiony przypominający na przykład panele podłogowe.

Panele podłogowe do łazienki zamiast płytek to wciąż jeszcze nowy sposób pokrycia tej powierzchni. Na rynku nie brakuje modeli wodoodpornych dobrej jakości. Panele do łazienki są produkowane z płyty MDF lub HDF, pokrywane specjalnym laminatem zapobiegającym wchłanianiu wody oraz uszczelnione listewkami. Jest to produkt bardzo łatwy w montażu i prosty w utrzymaniu czystości. Możesz je instalować na wodnym ogrzewaniu podłogowym. Występują w wielu wzorach i kolorach.

Dużą popularnością cieszą się panele laminowane do łazienek. Ich powierzchnia, specjalnie utwardzona i zabezpieczona żywicami oraz innymi środkami chemicznymi, sprawia, że nie absorbują one wilgoci i są odporne na działanie wody.

Dostępne są także panele winylowe. Mogą być one wykonane w całości z winylu lub jedynie pokryte kilkoma warstwami tego materiału. Montowane są na klej lub zatrzaski, co stanowi łatwą i szybką możliwość ich demontażu w razie uszkodzeń. Winyl sprawia miłe wrażenie pod stopami. Jest gładki, antypoślizgowy i łatwo tłumi hałas.

Popularnością cieszy się też korek. Jest on bardzo estetyczny i odporny na wilgoć. Nie zmienia swojej objętości, a na jego powierzchni nie pojawia się grzyb czy pleśń. Można go również zabezpieczyć specjalnymi lakierami.

Posted In Dom

Related Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.