Jaka piła taśmowa do drewna?

Mężczyzna tnie drewno piłą taśmową

Piły taśmowe należą do jednych z najbardziej popularnych narzędzi. Pozwalają na szybką i precyzyjną obróbkę wielu materiałów, w tym drewna. Sprawdzają się między innymi w stolarstwie, rękodzielnictwie i budownictwie. Niezależnie od tego czy szukasz pilarki taśmowej do zastosowań profesjonalnych, czy hobbystycznych, sprawdź nasz artykuł. Doradzimy Ci, na jakie parametry zwrócić uwagę podczas zakupu.

Piła taśmowa do pracy w drewnie – cechy

Jedną z głównych rzeczy, na którą trzeba zwrócić uwagę podczas wyboru piły, jest jej moc. Największą charakteryzują się modele przeznaczone do twardych materiałów takich jak trudnoobrabialna stal. Wysoka wartość tego parametru jest również wymagana w przypadku wykonywania głębokich cięć. Obróbka drewna piłą taśmową (a zwłaszcza drzew iglastych) nie wymaga w tym przypadku ogromnej mocy, aczkolwiek jeżeli myślisz przyszłościowo, warto zaopatrzyć się w lepszą maszynę. 

Na rynku nie brakuje pilarek taśmowych uniwersalnych. Przykładowo seria Easy Cut, cechuje się doskonałymi parametrami pracy dla różnego rodzaju materiałów. To idealne rozwiązanie, jeżeli szukasz piły, która sprawdzi się zarówno w cięciu drewna, jak i nieco twardszych elementów.

Akcesoria do pilarki taśmowej

Zakup odpowiedniej maszyny to tylko połowa sukcesu. Należy wyposażyć ją w odpowiednie brzeszczoty, które poradzą sobie z materiałem, który chcesz pociąć. W jaki sposób je dobrać? Ważnym parametrem jest liczba zębów na cal, czyli TPI. Im twardszy i grubszy materiał, tym powinna być ona mniejsza. Płyty wiórowe czy sklejki można ciąć taśmami o gęstej obsadzie zębów, natomiast surowe drewno miękkie i twarde, ostrzami o wartości do 6 TPI. Dzięki temu piła taśmowa nie będzie się blokować w trakcie pracy, a jej zęby na dłużej pozostaną ostre.

Niezawodne piły taśmowe w sklepie Tech Poznań

Trzymając się powyższych wytycznych, z pewnością będziesz w stanie bez większych problemów wybrać odpowiednią piłę taśmową do drewna dla siebie. W dalszym użytkowaniu istotna jest również jej odpowiednia konserwacja. Stępione zęby na taśmie będą skutkować nieprecyzyjnym cięciem, do którego wykonania będzie potrzeba większa siła nacisku. Stawiaj na piły taśmowe uznanych producentów, takich jak na przykład Bahco. Markowy sprzęt da Ci gwarancję długiego i bezproblemowego okresu pracy. Jeżeli chcesz zapoznać się z większą liczbą niezawodnych modeli pił taśmowych do drewna, odwiedź stronę sklepu internetowego oferta.tech-poznan.pl. Znajdziesz tam narzędzia nadające się zarówno do profesjonalnej, jak i hobbystycznej pracy!

Related Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.