Jak zamówić i zastosować system jednego klucza?

Zamówiony i zastaastosowany system jendego klucza

Bez wątpienia, obecnie to system jednego klucza stanowi najlepsze zabezpieczenie w wielu obiektach, zarówno tych publicznych jak i prywatnych. Możliwość dowolnej konfiguracji i dokonywania koniecznych zmian na bieżąco, a przede wszystkim najwyższy poziom bezpieczeństwa powodują, że zwolenników systemu master key nie brakuje. Jeśli myślisz o zastosowaniu go w swoim budynku, koniecznie zapoznaj się z poniższą instrukcją i sprawdź jakie to proste.

Opracowanie planu użytkowania klucza

W pierwszej kolejności należy opracować plan klucza, czyli wskazać wszystkie pomieszczenia, drzwi, kłódki i wkładki, które chcemy ująć w systemie master key. Warto pamiętać, o tym że ważniejsza jest tutaj liczba zamków a nie drzwi, bowiem każdy zamek może być zaprogramowany inaczej. I tak mając drzwi z dwoma zamkami, można im nadać różne dostępy.

Mając plan systemu, należy określić liczbę wszystkich osób korzystających z systemu. W tym punkcie warto wziąć pod uwagę również osoby, które będą potrzebować dostępu w przyszłości, o ile jesteś w stanie to przewidzieć. Taki klucz zero nie musi być przygotowany już teraz, a tylko zaprojektowany, dzięki czemu w przyszłości zmniejszysz koszty przygotowywania projektu klucza.

Ostatnim krokiem pierwszego etapu jest nadanie uprawnień kluczom, a zarazem osobom, które będą z niego korzystały. Wystarczy na specjalnej makiecie oznaczyć, które klucze, a raczej czyje mają mieć dostęp do poszczególnych pomieszczeń. 

Wybór konkretnych rozwiązań z oferty

Jak w każdej branży, tutaj również mamy możliwość wyboru tańszych i droższych rozwiązań. Jeżeli zależy Ci tylko na funkcjonalnym systemie, a inne aspekty nie są tak ważne, możesz wybrać najtańsze rozwiązanie. Zachęcamy jednak zawsze do przyjrzenia się bliżej również droższym ofertą, gdyż nie zawsze cena jest wygórowana, a otrzymasz dużo solidniejszy produkt z dodatkowymi walorami. W wielu przypadkach bezpieczeństwo jest dużo ważniejsze od kosztów i warto o tym pamiętać wybierając wkładkę masterkey do swoich zamków.

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze produktów?

Po pierwsze zawsze sprawdzaj, czy oferowane wkładki posiadają aktualny certyfikat zgodności z normami. Tylko takie produkty zapewnią Ci możliwość ubiegania się o odszkodowanie od firmy ubezpieczeniowej, w razie konieczności. Przy okazji należy zwrócić uwagę ile zapadek mają wkładki, najlepsza jest ta 6-zapadkowa, bo daje możliwość rozbudowy systemu i zawsze będzie spełniała normy zgodności i odporność na włamania. Koniecznie zapytaj również o to, czy klucze z systemu są prawnie chronione przed nieautoryzowanym dorabianiem duplikatów oraz czy można je dorobić na maszynach do wycinania profili.

Złożenie zamówienia na system masterkey

Załóżmy, że przeszedłeś powyższy proces i masz już plan klucza, makietę dostępów i wybrane rozwiązania. Teraz czas na złożenie zamówienia, po którym specjalistyczna ekipa zajmie się wdrożeniem systemu w Twoim obiekcie. Od teraz możesz cieszyć się wygodą i bezpieczeństwem. Co więcej, w razie późniejszej konieczności dorobienia kluczy lub zmiany uprawnień, specjaliści zajmą się tym od ręki.

Posted In Dom

Related Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.