Jak zamontować łańcuch rynnowy na wodę?

Zamontowany łańcuch rynnowy na wodę

Artykuł partnera.

Łańcuchy rynnowe – zwane również łańcuchami deszczowymi lub rynnami łańcuchowymi – nie tylko stanowią oryginalną ozdobę domu, ale też pełnią funkcję praktyczną. Zastępują tradycyjne rury spustowe, odprowadzające wodę deszczową z rynien. Zobacz, jak działają łańcuchy rynnowe i w jaki sposób prawidłowo je zamontować.

Czym są łańcuchy rynnowe?

Odprowadzanie wody deszczowej z powierzchni dachu wymaga zamontowania systemu rynnowego. Składa się on z rynien oraz rur spustowych. Alternatywą dla rur spustowych są łańcuchy rynnowe. Zbudowane są one z segmentów, po których woda deszczowa spływa na dół.

Rynny łańcuchowe mogą mieć formę prostych, standardowych łańcuchów zbudowanych z ogniw. Dużo ciekawsze od nich są jednak ozdobne łańcuchy deszczowe w formie kielichów, wiszących jeden nad drugim. Dekoracyjne rynny łańcuchowe są w pełni funkcjonalne. Skutecznie odprowadzają wodę z rynien, a także mogą współpracować z beczkami na deszczówkę, dostarczając wody deszczowej do zastosowań gospodarczych.

Jak prawidłowo zamontować łańcuch deszczowy?

Montaż łańcucha rynnowego jest bardzo prosty. Jak wyjaśnia doradca ze sklepu ogrodniczego online Sklep Kwiecisty: łańcuchy rynnowe są zaopatrzone w specjalne haczyki, za pomocą których zawiesza się je w otworach rynny. Drugi koniec należy przytwierdzić do podłoża lub umieścić w zbiorniku na deszczówkę. Ważne, by łańcuch wisiał prosto i był napięty. Tylko wtedy deszczówka nie będzie rozpryskiwała się na boki. Łańcuch deszczowy musi być odsunięty od ściany domu o minimum 1 metr. Dzięki temu spływająca woda nie będzie moczyła elewacji budynku. Warto pamiętać o zdejmowaniu łańcuchów na zimę, ponieważ obciążone śniegiem lub lodem stanowią duży ciężar dla systemu rynnowego i mogą ulec uszkodzeniu.

Stylowe wykończenie domu wymaga dbałości o detale. Takimi właśnie ozdobnymi detalami, pełniącymi jednocześnie funkcję ozdobną, są łańcuchy deszczowe. Łatwe w montażu, skuteczne i efektowne – przekonaj się sam!

Related Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.