Jak wybrać materiał na piękne drewniane stopnie?

materiał na drewniane schody

Efektowne drewniane stopnie to bardzo ważny element wystroju wszystkich pomieszczeń, w których eksponuje się schody. Drewno nie tylko prezentuje się znakomicie, ale jest też bardzo wytrzymałe i dobrze izoluje od wibracji i zimnej betonowej konstrukcji. Jak wybrać idealne drewno na stopnie?

Co trzeba wiedzieć o jakości drewna?

Idealne trepy drewniane powinny być wykonane z litego naturalnego drewna. Gatunek surowca i jakość mają tu bardzo duże znaczenie. Do zastosowań takich jak stopnie schodów niezależnie od ich konstrukcji stosuje się twarde gatunki drewna liściastego. W klasycznych, ale i nowoczesnych aranżacjach nawiązujących do tradycji europejskiej dominuje Buk i Dąb. Klienci, którzy decydują się na egzotyczny powiew świeżości coraz częściej wybierają lite formatki z drewna Merbau. Niezależnie od gatunku drewno musi być dobrej jakości. Dlatego w naszym sklepie oferujemy wyłącznie formatki trepów drewnianych w najwyższych klasach estetyczno-jakościowych A i B. Takie drewno prezentuje się świetnie i jest pozbawione wszelkich wad, które mają negatywny wpływ na rysunek drewna i jakość elementów z litego surowca.

Modne gatunki do zastosowania na stopnie

W polskich domach dominują trepy drewniane z klasycznego w naszym regionie drewna bukowego i dębowego. To zdecydowanie najpopularniejsze wzornictwo, które większość użytkowników akceptuje jako najlepsze możliwe rozwiązanie. Warto jednak dodać, że z sezonu na sezon rośnie popularność drewna egzotycznego. W przypadku litych egzotycznych trepów drewnianych prym wiedzie Merbau. To bardzo efektowne i wytrzymałe drewno, które ma lepsze parametry użytkowe niż rodzimy Buk i Dąb. Dobrym przykładem może tu być o połowę niższy współczynnik skurczu niż w przypadku gatunków rodzimych oraz twardość drewna Merbau, która jest wyższa o około 25%. Dzięki takim parametrom trepy drewniane wykonane z tego gatunku są bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne takie jak zarysowania i wgniecenia, a także na wilgoć. Merbau to najczęściej stosowane drewno egzotyczne na podłogi i stopnie w naszym kraju.

Formatki z litego drewna dostępne online

Zakup dobrego surowca na trepy drewniane to podstawa długiej i bezproblemowej eksploatacji schodów oraz efektownego ich wyglądu. Warto zauważyć, że selekcja jakościowa, którą stosujemy w naszej firmie w przypadku surowca na schody i podłogi, to bardzo rygorystyczny proces. W trakcie eliminuje się praktycznie wszystkie elementy, które mogą zaburzać elegancką estetykę drewna, nie mówiąc już o uszkodzeniach wpływających negatywnie na jego wytrzymałość i inne parametry jakościowe.

Poza tym wielkość trepów drewnianych różni się w zależności od powierzchni schodów. Dlatego ważne jest, aby możliwe było nabycie formatek o różnych wymiarach. Dzięki temu możliwe jest idealne dopasowanie elementów z litego drewna do projektu schodów i rozmiarów stopni. W naszej ofercie dostępne są formatki z litego drewna w różnych rozmiarach.

Posted In Dom

Related Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.