Jak udekorować salę weselną?

obrączki, białe kwiaty

Jest wiele sposobów, by w niebagatelny sposób przyozdobić salę weselną. Jednak umiejętny i efektywny dobór dekoracji to niewątpliwie wypracowana umiejętność i wyczucie estetyki. Ważne jest, by cała dekoracja była praktyczna, pasowała do stylu całego wesela i nie dokonała finansowej rujnacji portfela zainteresowanych.

Weselna scenografia

Odpowiedni wybór sali to już połowa sukcesu. Oprócz tego, bardzo ważna jest kwestia tematu przewodniego. Będzie on towarzyszył, zarówno młodym jak i dekoratorom, podczas każdego etapu zdobienia sali weselnej. Tematem przewodnim może być kwiat, kształt czy kolor. Równie ważna jest dekoracja krzeseł i stołów na sali weselnej. Biały obrus, różnokolorowe bieżniki, barwne przekładki, zapalone świece – to tylko niektóre z propozycji, które bardzo dobrze sprawdzą się jako elementy dekoracyjne każdego weselnego wnętrza.

Podstawowe kwestie

Niezależnie od tematyki wesela, klimatu, budżetu finansowego, miejsca imprezy oraz ilości zaproszonych gości, warto kierować się kilkoma sprawdzonymi zasadami

 • ważne, by wszystkie elementy ze sobą współgrały i idealnie się uzupełniały;

 • rośliny – to podstawa każdej weselnej dekoracji, a wybór sztucznych kwiatów zapewni nam jej trwałość i wysoką efektywność;

 • jeśli masz hobby i osobliwe poczucie humory, warto zdecydować się na dekoracje tematyczne, które zindywidualizują Twoje wesele i sprawią, że będzie ono niezapomnianym wydarzeniem;

 • bardzo istotne jest światło – dobre oświetlenie sali to i dobre zdjęcia, i doby film;

 • wybieraj jasne, lekkie kolory i tkaniny – są one gustowne i eleganckie, a co więcej wpływają na rozświetlenie całego wnętrza.

wesele

Ponadczasowy minimalizm

Białe obrusy, proste, klasyczne krzesła i jasne wnętrze to elementy idealnie nadające się dla osób lubiących minimalizm, elegancję i prostotę. Bardzo ważna jest dekoracja stołów. Kwiaty w wazonach, eleganckie wizytówki przy poszczególnych nakryciach, świece i serwetki stworzą cudowny klimat i mile zaskoczą przybyłych gości. Do minimalistycznego wnętrza świetnie pasować będą wszelkie rodzaje kwiatów i kolorów. Warto zawsze mieć na względzie, by nie przesadzić z dekoracjami, bo jak sama nazwa wskazuje, styl minimalistyczny swe piękno zawdzięcza właśnie elementarnym ograniczeniom dekoracyjnym.

Swojskość

Wesele w stylu wiejskim kojarzy się wszystkim z naturalną atmosferą, nieskrępowaną zabawą oraz sytym, swojskim jedzeniem. Idealnym miejscem, na tego typu imprezę ślubną, jest karczma. Jednak jak przystroić ją tak, by w pełni usatysfakcjonowała młodych oraz zaskoczyła swym wystrojem obecnych gości? I w tej sytuacji świetnie sprawdzą się białe obrusy, które rozświetlą wnętrze oraz dekoracje wykonane z lekkich, kolorowych kwiatów i zielonych traw, ułożonych w luźnej, nieszablonowej formie. Niezawodne będą także misy pełne sezonowych warzyw i owoców.

Pomysłów na udekorowanie sali weselnej jest tyle, ile młodych par. Bardzo często, oprócz cudownych kwiatów, na stołach, drzwiach, ścianach i przy wejściu spotkać możemy:

 • wstążki;

 • lampiony;

 • budki ze zdjęciami;

 • figurki,

 • słodkie fontanny;

 • balony;

 • kompozycje z ozdobnych kamyczków;

Ślub to wyjątkowe wydarzenie, wyjątkowa chwila. Dlatego też powinien wyglądać tak, aby to właśnie państwo młodzi czuli smak sukcesu, zadowolenia, bawili się doskonale i zapamiętali tę okoliczność do końca swojego życia.

Related Post

One thought on “Jak udekorować salę weselną?

 1. Kwiaty na ślubie to podstawa, większość pewnie woli żywe. Ale i sztuczne mogą być, jeśli oczywiście będą mega podobne do naturalnych i nie będą tandetne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.