Jak rękawiczki robocze wpływają na komfort i bezpieczeństwo pracy?

Jak rękawiczki robocze wpływają na komfort i bezpieczeństwo pracy?

Artykuł reklamowy.

Pracownicy narażeni na urazy mechaniczne lub kontakt z niebezpiecznymi chemicznymi substancjami powinni chronić dłonie za pomocą rękawic roboczych. Z kolei monterzy oraz pozostałe osoby mające kontakt z wrażliwymi komponentami elektronicznymi powinni zakładać rękawiczki antystatyczne. Jak odpowiednio dobrać rękawiczki robocze w zależności od wykonywanej pracy? Rozwiewamy wątpliwości!

Rękawiczki ESD – kiedy są niezbędne?

Czym są? Rękawiczki ESD, znane również jako rękawiczki antystatyczne, zawierają włókna węglowe, dzięki czemu zapobiegają powstawaniu ładunków elektrostatycznych, które mogłyby uszkodzić delikatne elementy elektroniczne. Chronią również pracowników przed porażeniem prądem statycznym. Rękawiczki antystatyczne są przy tym na tyle cienkie, że nie utrudniają wykonywania nawet skomplikowanych i precyzyjnych zadań.

Rękawiczki antystatyczne znajdują zastosowanie w fabrykach, w których pracuje się z elementami elektronicznymi, w przemyśle samochodowym, RTV i AGD. Chronią również pracowników kopalni, rafinerii czy stacji benzynowych, czyli miejsc zagrożonych wybuchem.

Wybierając rękawiczki ESD dla swoich pracowników, warto zwrócić uwagę, czy spełniają one normę EN 16350.

Jakie rękawiczki robocze wybrać?

Inną kategorią rękawic ochronnych są rękawiczki robocze. Należy je dobierać w zależności od środowiska pracy i panujących w nim zagrożeń.

Rękawiczki chemoodporne znajdują zastosowanie wśród pracowników mających kontakt z niebezpiecznymi substancjami chemicznymi lub biologicznymi, czyli w laboratoriach, przemyśle medycznym i chemicznym. Wykonane są z nitrylu lub lateksu chronią dłonie przed działaniem szkodliwych substancji.  

Rękawiczki termoizolacyjne zabezpieczają dłonie pracowników przed działaniem wysokich lub ekstremalnie niskich temperatur. Stosowane są w przemyśle metalurgicznym, hutnictwie czy w pracy w mroźniach.

Kolejnym rodzajem rękawiczek roboczych są rękawice zabezpieczające przed urazami mechanicznymi. Wykonane z trwałych materiałów takich jak skóra, kevlar czy polipropylen poprawiają bezpieczeństwo budowlańców, pracowników produkcji czy zajmujących się obróbką drewna.

Rękawiczki robocze odgrywają kluczową rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa i komfortu pracy. Wybór odpowiednich rękawiczek roboczych powinien być przemyślany, należy uwzględnić specyfikę pracy i potencjalne zagrożenia. Stosowanie właściwych rękawiczek jest nie tylko wymogiem prawnym, ale przede wszystkim inwestycją w zdrowie i bezpieczeństwo pracowników. Zastanawiasz się nas zakupem? Sklep internetowy taki jak ESD PROTECT zapewnia profesjonalną obsługę, doradztwo w zakresie wyboru najlepszego produktu oraz terminową realizację zamówień.

Related Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.