Idealna kabina prysznicowa – jaką wybrać?

drzwi kabiny prysznicowej

Dziś pokażemy, dlaczego warto zainwestować w kabinę prysznicową i poznamy największe zalety takiego rozwiązania w każdej łazience.

Kabina na medal

Wybór odpowiedniej kabiny prysznicowej wbrew pozorom nie należy do najprostszych zadań. Dobrze dopasowana kabina powinna być właściwie skrojona, spełniać potrzeby domowników i być funkcjonalna. Producenci coraz częściej rozpieszczają klientów przeróżnymi dodatkami, które zwiększają przyjemność korzystania z prysznica. Przed dokonaniem zakupu warto wziąć pod uwagę kilka aspektów, które ułatwią wybór idealnej kabiny.

Rodzaje kabin prysznicowych

Po dokonaniu wyboru miejsca w łazience, w którym to stanąć ma nowa prysznicowa kabina, należy zdecydować się na jej rodzaj. Czy ma to być:

 • kabina narożna, która świetnie sprawdzi się w małych łazienkach;
 • kabina trójścienna – daje znaczną swobodę aranżacji, gdyż przylega tylko do jednej ze ścian łazienki;
 • kabina asymetryczna – w której jeden bok kabiny jest dłuższy od drugiego;
 • kabina wnękowa – montowana we wnęce pomieszczenia;
 • kabina wannowa – w pełni zabudowana wanna;
 • kabina wolno stojąca – przeznaczona głównie to łazienek o dużym metrażu.

Wybór mamy olbrzymi, więc to zależy od naszych osobistych preferencji; nawet jeśli jesteśmy zdania, że dodatkowe funkcje to tylko niepotrzebne koszty, może się okazać, że odważna decyzja umili nam każdy następny poranek przez wiele lat.

Choć najczęściej spotykamy w polskich domach kabiny narożne, coraz popularniejsze stają się pokoje kąpielowe, w których prysznic umieszczony jest w dowolnym miejscu i przeszklony szybą, która nie zmniejsza optycznie powierzchni pomieszczenia. Ciekawe projekty można znaleźć w internecie. Niewielkie powierzchnie łazienek w kawalerkach i dwupokojowych mieszkaniach nie będą miały znaczenia, jeśli prysznic nie będzie zabudowany ze wszystkich stron ściankami ani niewygodnymi drzwiczkami, które lubią się zacinać i niszczyć.

Otwarty prysznic, oddzielony od reszty przejrzystą szybą jest wygodny w użytkowany i higieniczny: łatwo go utrzymać w czystości, ponieważ na zamkniętej przestrzeni, gdzie ciągle pozostaje wilgoć prędzej czy później pojawi się grzyb i pleśń, który trzeba usuwać silnie chemicznymi środkami.

Jakie drzwi?

Istotną rolę odgrywają drzwi kabiny prysznicowej, a ściślej rzecz ujmując, sposób ich otwierania. Można wyróżnić następujące systemy otwierania drzwi:

 • uchylne – zwane tez skrzydłowymi – otwierają się z reguły na zewnątrz kabiny;
 • przesuwne – rozsuwają się wzdłuż ścianek kabiny przy użyciu specjalnych rolek lub prowadnic;
 • walk-in – zupełny brak drzwi, ale dzięki specjalnej konstrukcji woda nie wydostaje się poza obręb kabiny;
 • składane – ich charakterystyczna konstrukcja zwija się podobnie jak harmonijka.

Jaki powinien być produkt?

Hurtownia szkła, w której składamy zamówienie posiadać powinna atrakcyjną ofertę asortymentową dopasowaną do indywidualnych potrzeb danego klienta.

Liczy się także estetyka wykonania i jakość materiałów używanych do produkcji, które wpłyną na żywotność zamówionej kabiny prysznicowej. Ponadto funkcjonalność – powinna iść ona w parze z estetyką i spełniać liczne funkcje.

Największą zaletą tworzenia swojego prysznica na zamówienie jest to, że mamy wpływ na jego wygląd i funkcjonalność całkowicie. Szkło, które zamówimy w hurtowni nie musi być wyłącznie przezroczyste – śmiało można nadrukować na nim dowolny wzór, pejzaż, zdjęcie. Szkło może grać pierwsze skrzypce, albo zupełnie stać się tłem.

Prysznic może być i zupełnie nowoczesny, i tradycyjny. Warto pobuszować po sklepach wnętrzarskich w poszukiwaniu idealnych dodatków. Ładne pojemniki na mydło i środki czystości, ciekawy dywanik pod nogi, a nawet zielone rośliny mogą odmienić nasze wnętrze, zamieniając zwykłą łazienkę w małe SPA.

Jak powinno być zrealizowane zamówienie?

Pierwszy krok to złożenie zamówienia i podanie wszelkich wymaganych danych, które umożliwią odpowiednie przygotowanie wyceny. Po akceptacji wyceny przez klienta powinien nastąpić dokładny pomiar docelowego miejsca montażu i jasne dopracowanie wszystkich najdrobniejszych szczegółów. Następnie należy dać czas firmie na przygotowanie idealnej kabiny prysznicowej, a w momencie, gdy jest ona już gotowa, umówić odpowiedni termin z pracownikami firmy świadczącej nam w tym zakresie usługi, aby mogli dokonać jej montażu.

Dodatki

Kabiny prysznicowe mogą zaskoczyć nas wieloma interesującymi funkcjami. Zaliczyć do nich można:

 • hydromasaż z udziałem dyszy do masażu – dzięki wysokiemu ciśnieniu ciało przyjemnie masowane jest przez wodę;

 • deszczownica – bateria zakładana na suficie kabiny (słuchawka prysznicowa);

 • radio – umożliwia słuchanie muzyki w czasie kąpieli;

 • funkcja sauny – dodatkowe wyposażenie kabiny w termostat.

Każda kabina prysznicowa nie tylko powinna pasować do wystroju i wnętrza łazienki, ale przede wszystkim zapewnić jak najwyższy komfort kąpieli.

Dlaczego prysznic?

Niejednokrotnie największym dylematem przy aranżowaniu łazienki jest kwestia dokonania wyboru pomiędzy wanną, a prysznicem. Z reguły ten drugi bierze górę. Prysznic:

 • jest ekonomicznym rozwiązaniem jeśli chodzi o kwestie zużycia wody;

 • zajmuje w łazience stosunkowo mniej miejsca niż wanna, a wybór rozwiązania bez brodzika oraz wydzielenie natrysku taflą szkła, praktycznie nie zmniejszy optycznie łazienki;

 • to znacznie prostsze w użyciu rozwiązanie, z którego skorzystać może właściwie każdy.

Related Post

One thought on “Idealna kabina prysznicowa – jaką wybrać?

 1. Przede wszystkim jakość wykonania, to jest bardzo ważne. Ładnie dobrany prysznic nadaje łazience lekkości i przestronności. Znacznie lepszy od wanny 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.