Grzejnik na podczerwień w domu z dziećmi: tak, to bezpieczne!

Grzejniki na podczerwień w domu

Ciekawość małych dzieci nie zna granic, a powtarzane przez rodziców „Nie wolno!” tym bardziej zachęca małych odkrywców do eksploracji mieszkania. Rolą dorosłych jest przede wszystkim dbanie o bezpieczeństwo i takie zagospodarowanie przestrzeni, by była przyjazna najmłodszym.

Jaki rodzaj ogrzewania wybrać, by osiągnąć taki efekt? Grzejnik na podczerwień to rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się w domu z małymi dziećmi!

Zdrowe powietrze dla całej rodziny

Ogrzewanie na podczerwień to rozwiązanie nie tylko bezpieczne, ale również korzystne dla zdrowia. Czy wiesz, że taki system ogranicza konwekcję w pomieszczeniu, czyli zjawisko unoszenia się ciepłego powietrza? Pokój jest ogrzewany równomiernie, dzięki czemu Twoja rodzina może w nim komfortowo wypoczywać, spać i spożywać posiłki.

Ogrzewanie za pomocą grzejnika na podczerwień przyniesie także ulgę alergikom. Ograniczenie unoszenia się kurzu i roztoczy sprawia, że osoby uczulone są mniej narażone na kontakt z alergenami. Powietrze ogrzane podczerwienią ma optymalną wilgotność – dla Twojej rodziny oznacza to komfortowe oddychanie i zdrowy sen.

Warto wiedzieć, że promieniowanie podczerwone jest samo w sobie naturalnym i zdrowym źródłem ciepła, sprzyja regeneracji mięśni i rozluźnia napięcia w ciele wywołane np. stresem. Jego właściwości wykorzystuje się między innymi w fizjoterapii i rehabilitacji. Nie ma limitów na ogrzewanie się podczerwienią! Można się w niej wygrzewać dowolną ilość czasu. Dlatego grzejniki na podczerwień to źródło zdrowego ciepła dla Twojej rodziny.

Ciepło w pomieszczeniu, bezpiecznie w otoczeniu grzejnika

Grzejnik na podczerwień ogrzewa pomieszczenie do optymalnej temperatury, ale sam nie musi być mocno rozgrzany. Aby zapewnić bezpieczeństwo najmłodszym domownikom, możesz samodzielnie ustawić temperaturę panelu grzewczego. Nie będzie to miało wpływu na skuteczność ogrzewania, zapobiegnie za to kontaktowi dziecka z grzejnikiem o temperaturze większej od temperatury ciała, co mogłoby dziecko przestraszyć.

Bezpieczny montaż grzejnika na podczerwień

Jak montuje się grzejnik na podczerwień? To wyjątkowo proste. Aby przymocować grzejnik do ściany, nie musisz przeprowadzać poważnych prac remontowych. W zestawie znajdziesz metalowe profile mocowane do ściany kołkami rozporowymi. Na profilach umieszcza się panel grzewczy. Zostały one zaprojektowane tak, aby dziecko nie było w stanie samodzielnie zdjąć grzejnika ze ściany. Urządzenie pozostanie na swoim miejscu nawet wtedy, gdy pomysłowy maluch mocno je złapie, zacznie szarpać lub nawet będzie próbować się po nim wspinać.

Panel grzewczy na podczerwień ma mniej niż 2 cm grubości i jest bardzo estetyczny, więc łatwo znaleźć dla niego miejsce. Może być umieszczony na dowolnej ścianie, niekoniecznie pod oknem, jak nas przyzwyczaiły konwekcyjne kaloryfery.

Zmiana systemu ogrzewania bez poważnego remontu? Wybierz dla swojej rodziny bezpieczne grzejniki na podczerwień!

Posted In Dom

Related Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.