Garaż w bryle domu czy wolnostojący?

Duży garaż w bryle

Ten krótki artykuł dotyczy wyboru domu z garażem lub bez niego, a jeśli z garażem, to jakim: wolnostojącym czy też umieszczonym projektowo w bryle całego budynku. Struktura artykułu jest skonstruowana tak, że po kolei opisuje pokrótce każde z trzech możliwych rozwiązań.

Dom bez garażu

Nowe domy nie posiadające garażu, prawdę mówiąc, buduje się dość rzadko. Nieczęsto bowiem postawić możemy dom w miejscu, w którym nie będzie potrzebny nam samochód. Takim miejscem mogłoby być centrum dużego miasta, w którym wybudowalibyśmy dom, a po mieście poruszali się komunikacją miejską, natomiast dalsze podróże odbywali pociągami lub samolotami. Wiemy jednak, że niewielu z nas może sobie pozwolić na wybudowanie domu w takiej lokalizacji, zatem tak czy inaczej będziemy musieli zadbać o miejsce parkingowe dla samochodu, a więc raczej wybierzemy dom z jakimś rodzajem garażu.

Dom z garażem wolnostojącym

Najpierw na myśl nasuwa się budowa domu z garażem wolnostojącym, czyli budynkiem, który jest wyraźnie wydzielony od głównej części domu i ma tylko jeden cel: przechowanie i zabezpieczenie samochodu lub samochodów. W takim garażu możemy też urządzić warsztat, siłownię, pomysłów znajdzie się wiele. Ale czy garaż oddzielony od budynku mieszkalnego jest najlepszym rozwiązaniem? Trudno powiedzieć, gdyż takie realizacje nadal cieszą się dużą popularnością. Trzeba jednak wspomnieć, że to jednak garaże wkomponowane w bryłę budynku są projektami najchętniej wybieranymi.

Dom z garażem w bryle budynku

Możemy na przykład zajrzeć na stronę firmy New House, która zajmuje się budowaniem domów od A do Z i stanowi jeden z bardzo dobrych przykładów na naszym rynku. Od razu spostrzegamy, że większość projektów już zawiera w swojej konstrukcji garaże umieszczone (czy też połączone w jedno) w konstrukcji głównej, a więc domu, naszym miejscu do życia.

Takie rozwiązanie ma tę niewątpliwą zaletę, że garaż w bryle budynku będzie zawierał bezpośrednie przejście do pomieszczeń mieszkalnych. Wiele osób docenia to, ponieważ można wjechać podjazdem, zaparkować w garażu i nawet bez zamykania samochodu wejść do domu wprost z garażu. Ponadto wtedy garaż stanowi integralną część domu, w sensie jeszcze jednego pomieszczenia (choć przecież na specjalny użytek) domu, ale też w sensie dobrej, nowoczesnej i praktycznej prezencji fasady domu od zewnątrz.

W największym skrócie: to my decydujemy, czy garaż w domu jest nam potrzebny, ale najpewniej zdecydujemy o tym twierdząco, a wtedy do rozważenia pozostaje kwestia wolnostojących lub zjednoczonych z bryłą domu garaży.

Related Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.