Funkcjonalna klamka do drzwi wewnętrznych i zewnętrznych

Klucz w zamku

Żadne drzwi bez odpowiedniej klamki nie mogłyby funkcjonować. Najczęściej sprzedaje się drzwi z odpowiednio dobranymi klamkami, ale możemy również dopiero po zakupie drzwi zdecydować się na wybór odpowiedniej klamki, która będzie dopasowana do pozostałych elementów aranżacji. Klamki drzwiowe mogą zostać wykonane z wielu różnych materiałów, dzięki czemu możemy je dopasować do drzwi zewnętrznych oraz wewnętrznych w domu, a także do drzwi w pomieszczeniach biurowych.

Z czego można wykonać klamki drzwiowe?

Klamka może zostać wykonana praktycznie z każdego materiału. Na polskim rynku możemy znaleźć modeli klamek wykonanych z metalu oraz stali, a także z aluminium. Dodatkowo bardziej wymagający klienci decydują się na zakup klamek do drzwi i wykonanych z tytanu oraz dodatkowo pozłacanych, a nawet miedzianych. Niektórzy decydują się także na to, aby zakupić klamki drewniane, a najbardziej pomysłowi producenci decydują się na produkcję klamek ze szkła lub klamek kryształowych.

Dobrym rozwiązaniem jest również połączenie kilku materiałów, z których powstanie klamka do drzwi. Materiał może również przesądzić o tym, do jakiego przeznaczenia będzie wykorzystana klamka. Przede wszystkim klamka do drzwi zewnętrznych powinna być wykonana z takiego materiału, który będzie odporny na działanie wysokich i niskich temperatur, a także promieniowanie UV. Dodatkowo klamka musi być solidna i wykazywać się odpornością mechaniczną. Przede wszystkim musi być zabezpieczona przed rdzą oraz nie tracić swojego naturalnego koloru. Jeżeli chodzi o wybór klamek do drzwi wewnętrznych, to mogą być one wykonane z praktycznie każdego materiału. Więcej informacji na temat klamek drzwiowych znajdziemy na stronie internetowej: http://sklep.winkhaus.pl/pl/akcesoria-do-drzwi/szyldy-i-klamki-drzwiowe

Różne rodzaje klamek.

Najpopularniejsze są klamki jednostronne, które mogą być otwierane tylko z jednej strony. Dodatkowo w takiej sytuacji klamka może być tylko uchwytem, a drzwi całkowicie mogą zostać pozbawione zamka. Ma to odpowiednie rozwiązanie w pomieszczeniach takich jak piwnica albo spiżarnia.

Kolejnym rodzajem klamki są te na klucz. W takim przypadku mamy wiele różnych rozwiązań, ponieważ zamek może zostać zintegrowane z klamką, ale może być również mechanizmem, który służy do otwierania drzwi z drugiej strony. Możemy również zamówić klamkę na szyfr, która jest dość nowoczesnym rozwiązaniem i tutaj nie jest potrzebny żaden klucz, ponieważ mechanizm odblokowujemy za pomocą wprowadzenia specjalnego kodu.

Klamka do drzwi wejściowych doskonale sprawdza się w sytuacji, w której posiada dodatkowy zamek. Natomiast klamka na szyfr może być bardzo dobrym rozwiązaniem i do drzwi wewnętrznych w budynku firmowym.

Jak zamontować klamkę w drzwiach?

Montażem klamki w drzwiach możemy zająć się samodzielnie albo też poprosić o to o fachowców, gdy mamy bardziej skomplikowane rozwiązanie do montażu. Zawsze musimy pamiętać o tym, że standardowe klamki przystosowane są do drzwi o grubości od 3 do 6 cm. Natomiast w przypadku montażu klamki w węższym lub szerszym skrzydle wymagana jest modyfikacja mechanizmu albo zakup innej klamki. Klamkę zawsze musimy przymocować solidnie i szczególnie jest to ważne w drzwiach zewnętrznych, które narażone są na czynniki atmosferyczne, a także na włamania.

Related Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.