Filmy o życiu na wsi

koń

Jeśli zastanawiacie się gdzie docelowo zamieszkać, pozostać w mieście czy wyprowadzić się na wieś. Przed podjęciem tej istotnej decyzji polecam kilka filmów o tym, jak mieszka się poza miastem.

Wersja light dla wyprowadzających się na wieś

Jeśli zamierzacie zamieszkać wśród sąsiadów w jednorodzinnych domkach, możecie spotkać się z wieloma ciekawymi sytuacjami. O tym co spotkało niektórych dowiecie się z kilku filmów.

Sami swoi

Komedia jakich mało w polskiej kinematografii. A najlepsze w tym wszystkim jest to, że ma kontynuację w kilku częściach. Może realia są inne obecnie niż w powojennej Polsce, ale natura ludzka tak szybko się nie zmienia. Takich Pawlaków na świecie jest więcej niż Wam się wydaje.

U Pana Boga za piecem

jeziorko
Źródło: pixabay.com

Czy są jeszcze takie miejsca jak te pokazane w filmie? Owszem, jeszcze można je znaleźć. Czy życie w takiej społeczności da nam zaspokojenie? Ciężko to powiedzieć. Jednak musimy być pewni, że tubylcy są ciekawscy, ale niezłośliwi. No może poza paroma wyjątkami.

Dobry rok

Polska wieś w krzywym zwierciadle jest może wdzięcznym tematem dla komedii, ale wcale nie jest to standard. Życie na wsi wyglądać może całkiem inaczej. Zaglądając na inne podwórka możemy odtworzyć rzeczywistość rodem z Toskanii, albo jak w „Zaklinaczu koni”. Wszystko zależy od tego co wybierzemy.

Czy urok miejsca wpływa na nasze postrzeganie rzeczywistości?

Wśród bieszczadzkich połonin rosną legendy, o ludziach którzy rzucili życiu na świeczniku na rzecz ciężkiej pracy. Hodowli koni, wypalaniu węgla drzewnego, czy losu zakapiora rzeźbiącego w drewnie. Czy da się tak oderwać od świata z całą rodziną?

Nigdy w życiu

Film na podstawie powieści Katarzyny Grocholi. Judyta z córką przeprowadza się do malowniczego zakątka, buduje wymarzony dom, a urok miejsca pomaga odnaleźć jej szczęście. Nie przejmuje się odległością do miasta, bo pracuje zdalnie jako redaktor rubryki w pewnej gazecie. Dążąc za marzeniami, znajduje szczęście na odludziu pod Warszawą.

Pytacie się czy da się znaleźć swój raj na polskiej wsi? Owszem, ale to zależy czy faktycznie wiemy jak on powinien wyglądać. Dla jednych najważniejsza jest praca, dla innych miejsce gdzie spędzać będą swoje życie. Wieś może być nudna, ale też zabawna. Wszystko zależy czy jesteśmy otwarci na ludzi i jak traktujemy innych.

Artykuł powstał pod patronatem sieci kin OH-Kino we Wrocławiu.

Related Post

One thought on “Filmy o życiu na wsi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.