Ekogroszek – jaki wybrać?

Węgiel

Wielu właścicieli domów zastanawia się jaki opał byłby najlepszy do ogrzania ich domu. Na rynku dostępne są różne opały. Warto jednak wybrać ten, który jest efektywny, a dodatkowo dostępny jest w atrakcyjnej cenie.

Dobry opał do ogrzania domu

Jednym z popularnych rodzajów opału jest ekogroszek. Jest to paliwo stałe, które produkowane jest z węgla brunatnego lub kamiennego. Przede wszystkim stosowany jest w piecach retortowych. Decydując się na ekogroszek trzeba także pamiętać, że na rynku dostępne są różne rodzaje tego opału. Przy zakupie szczególną uwagę należy zwrócić na jego wartość opałową. Najlepiej jeśli wartość opałowa wynosić będzie 28-29 Mj/kg oraz o spiekalności RI

Rodzaje ekogroszku

Ekogroszek można zakupić luzem lub zdecydować się na ekogroszek workowany. W przypadku ekogroszku zakupionego luzem, pamiętać należy, aby przygotować wcześniej odpowiednie miejsce do jego przechowywania. W takim pomieszczeniu znajdować powinna się wylewka. Dzięki niem materiał nie ulegnie zawilgoceniu. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zakupu ekogroszku workowego. Jest bezpieczniejszy i wygodniejszy. Bezpieczeństwo takiego zakupu wynika przede wszystkim stąd, iż na opakowaniu zawarte są wszystkie potrzebne informacje. Innymi słowy, wiemy co kupujemy. Poza tym takim materiał jest po prostu zdecydowanie łatwiejszy w transporcie. Pamiętać jednak należy, aby sprawdzić czy worek jest wykonany z materiału dobrej jakości.

Czym kierować się przy zakupie?

Kupując ekogroszek opałowy kierować należy się przede wszystkim trzema czynnikami. Jego kalorycznością, łatwością w transporcie oraz oczywiście ceną. Pamiętać także należy, aby zawsze bardzo dokładnie przeanalizować wszystkie parametry konkretnego rodzaju materiału opałowego. Dzięki temu można mieć pewność, że dokona się zakupu paliwa bardzo dobrej jakości. W tym przypadku najbardziej interesuje nas kaloryczność – czyli ilość wytwarzanego ciepła.

Sprawdź też ofertę ekogroszku taniopal.pl – świetna cena ekogroszku workowanego!

Posted In Dom

Related Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.