Drzwi aluminiowe czy PCV?

Zamontowane drzwi wejściowe aluminiowe w domu

Przy wyborze drzwi należy kierować się przede wszystkim miejscem ich umieszczenia. Ważne również są również inne czynniki, takie jak wytrzymałość, izolacja cieplna czy dźwiękoszczelność. Dodatkowo wygląd drzwi powinien być dopasowany do wystroju wnętrza i powinien się w nie wpasowywać. Który rodzaj materiału, PCV czy aluminium, należy zastosować? Odpowiedź na powyższe pytanie znajdziesz w artykule.

Drzwi PCV

PVC ze względu na doskonałe właściwości termiczne i łatwość czyszczenia jest popularnym materiałem stosowanym do produkcji stolarki okiennej i drzwiowej. Ponadto istnieje szeroka gama kolorów i wzorów do wyboru, dzięki czemu takie drzwi łatwo możemy dopasować do stylu naszego domu. Drzwi PCV są zazwyczaj bardziej przystępne cenowo niż drzwi aluminiowe oraz mają bardzo precyzyjne wykonanie i są wyposażone w zasuwnice, które blokują drzwi w trzech miejscach.

Drzwi aluminiowe

Drzwi aluminiowe są niezwykle trwałe, a ich konstrukcja pozwala na dużą kreatywność w zakresie projektowania. Aluminium nie wymaga konserwacji i jest w stanie wytrzymać różne warunki pogodowe. Drzwi aluminiowe nie ulegają odkształceniom ani nie krzywią się. Ponadto posiadają dobre parametry wytrzymałościowe, dzięki czemu stanowią skuteczną ochronę przed włamaniami. Drzwi wykonane z aluminium stanowią również skuteczną barierę dla hałasu oraz chłodu. Dzięki technologii stosowanej do produkcji drzwi aluminiowych, można osiągnąć niski współczynnik przenikania ciepła. Niektóre z tych drzwi mogą nawet spełniać wymogi budownictwa pasywnego. Na rynku dostępne są modele drzwi, które są ognioodporne i dymoszczelne, które z łatwością można dopasować do okien lub innych elementów wyposażenia. Oceniając drzwi aluminiowe, nie można pominąć ich walorów estetycznych. Mają one stylowy wygląd i mogą być wykorzystywane do produkcji jedynych w swoim rodzaju rozwiązań. Ci, którzy wolą bardziej tradycyjne materiały, mogą skorzystać z druku termicznego, aby drzwi wyglądały jak wykonane z drewna. Możliwe jest również pomalowanie drzwi aluminiowych na różne kolory za pomocą malowania proszkowego i anodowania, co daje niepowtarzalny efekt, którego nie da się odtworzyć za pomocą innej stolarki.

Jakie drzwi wybrać?

Skrzydła drzwiowe z PVC są ciężkie, ponieważ wymagają wewnętrznego wzmocnienia konstrukcji. To sprawia, że PVC w zasadzie nie nadaje się do większych rozmiarów, gdyż po kilku latach skrzydło może zacząć „osiadać”. Aluminium jest lżejsze i do większych drzwi sugeruje się stosowanie tego materiału. Jeśli chodzi o nietypowe kształty i rozmiary drzwi, to tutaj przewaga leży po stronie aluminium.

Drzwi wejściowe z PCV to idealne rozwiązanie dla prywatnych potrzeb mieszkaniowych, takich jak domy jednorodzinne, mieszkania czy też inne miejsca z ograniczonym dostępem. PCV jest materiałem trwałym, jednak nie tak trwałym jak aluminium. W związku z tym drzwi aluminiowe są najlepszym rozwiązaniem dla obiektów użyteczności publicznej, takich jak biura, sklepy czy hale wystawowe, gdzie dziennie może wchodzić i wychodzić nawet tysiąc użytkowników. Tylko aluminium może zagwarantować wytrzymałość niezbędną przy tak intensywnym użytkowaniu.

Related Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.