Dobry cienkopis na studia lub do pracy – jak wybrać?

Cienkopisy i notes

Zapisywanie dodatkowych informacji różnymi kolorami, podkreślanie i zaznaczanie ważnych ustępów za pomocą samoprzylepnych karteczek sprawia, że lepiej studenci lepiej przyswajają wszelkie informacje. To samo dotyczy pracy nad wieloma projektami w życiu zawodowym. Pewne narzędzia biurowe, w tym kolorowe cienkopisy, są nam po prostu niezbędne lub znacząco ułatwiają pracę.

Każdy student potrzebuje odpowiednich narzędzi, by móc efektywnie chłonąć wiedzę i każdego dnia uczyć się nowych rzeczy. Ich dobór będzie zależny od metody nauki, którą obrał sobie student. Jedni w 100% polegają na swoim komputerze lub tablecie – tam robią wszystkie notatki i tych urządzeń używają do nauki. Są jednak też tradycjonaliści, którzy preferują ręczne sporządzanie notatek i korzystają z kolorowych cienkopisów.

Na jakie cienkopisy postawić?

W sklepach papierniczych znaleźć można ogrom kolorowych cienkopisów różnych firm. Wyglądem mogą się od siebie znacząco nie różnić, jednak szybko się zorientujemy, że nie wszystkie działają podobnie. Jakość tańszych cienkopisów często pozostawia wiele do życzenia. Na początku wydaje się, że ich działanie jest jak najbardziej w porządku, jednak szybko okazuje się, że nie są one w stanie przetrwać próby czasu. A ważne jest to, by móc czerpać radość z używania cienkopisu bez rozwarstwiania końcówki przy mocniejszym jej dociśnięciu do papieru.

Dobrej jakości cienkopis, który zakupimy w sklepie papierniczym za cenę kilku złotych, powinien być w stanie posłużyć nam przez wiele miesięcy. Cienkopis w pierwszych dniach użytkowania nie powinien:

  • mieć rozwarstwionej końcówki,
  • stracić na intensywności koloru,
  • „wcisnąć się” do środka.

Niestety każda z powyższych wad uniemożliwia stosowanie cienkopisów w taki sposób, jaki został przewidziany przez producenta. Warto dbać więc o to, by wybierać wysokiej jakości cienkopisy, których będziemy mogli używać przez dłuższy czas.

Zastosowanie kolorowych cienkopisów

W jakich celach można używać kolorowych cienkopisów na studiach lub w pracy? Idealnie sprawdzą się one w kilku przypadkach. Po pierwsze, można użyć cienkopisu w trakcie sporządzania notatek. Nadadzą się świetnie do zapisania słów, pojęć czy też definicji, które chcemy w jakiś sposób wyróżnić. Mogą więc z powodzeniem zastąpić kolorowe podkreślacze.

Po drugie, cienkopisy nadają się do pisania krótkich tekstów. Wydają one podczas pisania przyjemny dla ucha dźwięk, który przypomina skrobanie używanego niegdyś pióra. Nauka lub praca z wykorzystaniem takich cienkopisów staje się więc samą przyjemnością. Niektórzy kupują czarne cienkopisy i używają ich zamiast zwykłych długopisów.

Posted In Dom

Related Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.