Czy warto inwestować w sprężarki tłokowe od Pneumatik?

Duża, niebieska sprężarka tłokowa

Artykuł sponsorowany.

Sprężarki tłokowe od Pneumatik to rozwiązanie łączące tak naprawdę dwa światy – ponadprzeciętną jakość z korzystną ceną, a przy tym także z doskonałym serwisem, prostą obsługą oraz wysoką efektywnością. W niniejszym artykule odpowiadamy na pytania – jakie mają zalety sprężarki tłokowe Pneumatik, dlaczego stanowią dobry wybór w swojej kategorii cenowej, czy są bezawaryjne oraz jakie mają szczegółowe zastosowania przemysłowe. Koniecznie poznaj odpowiedzi i kupuj świadomie produkty najlepsze w swojej klasie!

Czym są sprężarki tłokowe?

Sprężarki tłokowe to urządzenia, które już na dobre zakorzeniły się we współczesnym przemyśle i fakt ten nie wynika z niczego. Przede wszystkim urządzenia te charakteryzują się przewidywalną pracą oraz dobrymi parametrami użytkowymi, szczególnie biorąc pod uwagę ich korzystną cenę zakupu. Najpierw jednak warto dokładniej zapoznać się z ich pracą, a w zasadzie z konstrukcją i właściwościami technicznymi.

Sercem sprężarki tłokowej jest tłok, który poruszając się w cylindrze, stale i na bieżąco podwyższa ciśnienie gazu do bardzo wysokich wartości. Urządzenie w trakcie pracy pobiera powietrze z atmosfery, przeprowadza jego sprężanie, po czym zasila nim całą instalację pneumatyczną, na którą może składać się nawet kilkadziesiąt odbiorników sprężonego powietrza, w tym niewielkich narzędzi ręcznych czy odwrotnie – dużych i wysoce zaawansowanych technicznie linii produkcyjnych.

Sprężarka tłokowa jest dzięki temu urządzeniem uniwersalnym i kompatybilnym w praktyce z każdą instalacją sprężonego powietrza, lecz zależy to w głównej mierze od jej konstrukcji. Na rynku znajdziemy:

  • Sprężarki tłokowe olejowe – bardzo popularne urządzenia używane w zasadzie na całym świecie. Podczas pracy do komory sprężania na bieżąco wstrzykiwany jest olej, czyli w praktyce najlepszy i najbardziej efektywny czynnik smarny, który ma kilka zadań do zrealizowania. Olej tworzy na powierzchni współpracujących ze sobą elementów mechanicznych cienki film olejowy, który odpowiada przede wszystkim za zmniejszenie tarcia i tym samym za obniżenie temperatury całego urządzenia. Olej chroni zatem przed zatarciem, czyli podstawowym czynnikiem odpowiadającym za doszczętną awarię i zniszczenie go w trakcie jego eksploatacji, a także w pewnym stopniu uszczelnia cały zespół. Jest jednak nieadekwatny do zastosowań wszędzie tam, gdzie bardzo mocno liczy się jakość powietrza – wraz z nim z urządzenia chłodzonego olejem wydostają się także drobinki czynnika smarującego, które mogą powodować zanieczyszczenia.
  • Sprężarki tłokowe bezolejowe – znacznie popularniejsze rozwiązanie w branży spożywczej czy petrochemicznej. Urządzenia te podczas pracy nie generują zbyt dużej ilości ciepła, gdyż zarówno tłok, jak i cylinder, zostały wykonane ze specjalnych tworzyw o bardzo niskim współczynniku tarcia, które w zasadzie uniemożliwiają zatarcie poszczególnych elementów. Są jednak nieco mniej wydajne, tym samym ich zastosowanie ogranicza się przede wszystkim do wyselekcjonowanych branż podatnych na jakość sprężu.

Jakie zalety ma każda sprężarka tłokowa?

Sprężarki tłokowe od Pneumatik mają mnóstwo zalet, wynikających przede wszystkim z ich uniwersalnej charakterystyki. Należy do nich:

  • Niska cena zakupu – sprężarki tłokowe są niedrogie w zakupie, gdyż ze względu na nieskomplikowaną budowę nie wymagają podczas ich produkcji zastosowania specjalistycznych i wysoce zaawansowanych technicznie materiałów czy linii produkcyjnych. W efekcie koszt ich zakupu nie jest zbyt wysoki, a co za tym idzie, na inwestycję może sobie pozwolić większość przedsiębiorców, również start-upów.
  • Marginalny koszt eksploatacji – czasami ważniejsze są koszty bieżącego użytkowania. Każda tłokowa sprężarka dostępna w Pneumatik jest praktycznie bezawaryjna, a tym samym nie generuje podczas użytkowania dodatkowych kosztów, które mogą w skrajnych przypadkach nadszarpnąć bieżący budżet każdej firmy, również tej o ugruntowanej pozycji na rynku.
  • Wysoka dostępność części zamiennych – uszkodzenia się zdarzają, warto wówczas zlecić ich usunięcie wyspecjalizowanym serwisom. Na nic jednak ich wiedza, gdy awaria obejmuje wymianę części w sytuacji, gdy dostęp do nich jest znikomy. Firma Pneumatik ma w swojej ofercie części zamienne do praktycznie wszystkich urządzeń tej marki, dlatego każde z nich da się naprawić bez nadmiernego nadwyrężania budżetu firmowego.

Sprężarki tłokowe od Pneumatik – najważniejsze zalety dla odbiorcy

Sprężarka tłokowa to urządzenie, od którego zależy możliwość wykonania wybranej pracy, dlatego ma ogromne znaczenie w kwestii wydajności całego przedsiębiorstwa i z tego względu warto, aby miała odpowiednio wysoką jakość – dostosowaną do oczekiwań i zapotrzebowania na spręż w danej firmie. Wśród wielu zalet urządzeń oferowanych w Pneumatik warto wymienić:

  • Możliwość pracy w trybie 50:50 – wiele urządzeń służących do podwyższania ciśnienia gazu może realizować pracę w znacznie mniej efektywny sposób, np. na 30% czasu pracy oraz 70% czasu na odpoczynek, oczywiście w trybie godzinnym. Sprężarki tłokowe od Pneumatik mogą pracować nawet w trybie 50:50, co czyni je jednymi z najbardziej wydajnych na rynku.
  • Wysoka bezawaryjność – każda sprężarka dostępna w Pneumatik jest urządzeniem wysoce bezawaryjnym, co wynika przede wszystkim z charakterystyki produkcji. Urządzenia te są niezwykle dopracowane i to w najmniejszych szczegółach, dzięki czemu zapewniają znacznie dłuższy czas eksploatacji niż te, pochodzące od firm trzecich.
  • Uniwersalność – sprężarki tłokowe od Pneumatik mają mnóstwo zastosowań wynikających z ich charakterystyki pracy. Przede wszystkim znajdą zastosowanie w motoryzacji, w produkcji maszyn i urządzeń, a nawet w przemyśle półprzewodnikowym czy w lakierniach samochodowych.

Czy pochodzenie sprężarki tłokowej ma znaczenie?

Zdecydowanie tak! Współczesne urządzenia tłokowe są przewidziane do wieloletniej pracy przy zachowaniu pełnej wydajności oraz trwałości, gdyż to od nich zależy możliwość wykonania wielu rodzajów prac. W takiej sytuacji zdecydowanie warto postawić na dostawcę, który zapewni zarówno ich korzystną cenę zakupu, jak i doskonałe warunki dalszej eksploatacji. Firma Pneumatik na rynku urządzeń do sprężania uchodzi za najlepszą – warto sięgnąć po produkty oferowane właśnie w niej.

Related Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.