Czy opłaca się wykupić ochronę zniżek?

Niewielka kolizja może powodować utratę zniżek

Właściciele pojazdów przywiązują ogromną wagę do gromadzonych zniżek za bezszkodową jazdę. Nic dziwnego – po kilku latach cena ubezpieczenia, może zmniejszyć się nawet o 70%. Jednak wystarczy spowodowanie niewielkiej stłuczki, przez którą tracić się przynajmniej części przysługujących zniżek. Można się przed tym zabezpieczyć. Jak? Wykupując ochronę zniżek!

Utrata zniżek – jak wiele może stracić kierowca?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, warto zastanowić się, jak wiele traci kierowca, który będzie zmuszony skorzystać ze swojej polisy OC. Wiele w tej kwestii zależy od polityki konkretnego ubezpieczyciela. Drugim ważnym czynnikiem jest wysokość likwidowanej przy pomocy ubezpieczenia szkody. W praktyce spowodowanie wypadku zazwyczaj powoduje utratę zniżek w wysokości 10% do 30% ceny wyjściowej. Z punktu widzenia kierowców posiadających pakiet ubezpieczeń i auto o dużej pojemności silnika, a tym bardziej kilka samochodów, strata może więc sięgać kilkuset, a nawet ponad 1000 złotych. Warto zatem jeździć ostrożnie, jednak nawet najlepszym kierowcą przydarzają się błędy.

Na czym dokładnie polega ochrona zniżek?

Ochrona zniżek to dodatkowa polisa ubezpieczeniowa, którą zazwyczaj można nabyć jako dodatek do ubezpieczenia OC, bądź kupując ubezpieczenie AC np. za pomocą strony https://kioskpolis.pl/kalkulator-moto/. Cena tego ubezpieczenia najczęściej nie jest wysoka i wynosi kilkadziesiąt złotych, choć trzeba pamiętać, że jest to ona uzależniona od charakterystyki właściciela i pojazdu. Działanie polisy polega na tym, że kierowca, który skorzysta ze swojej polisy OC nie musi utracić przysługujących mu zniżek za bezszkodową jazdę. Większość ubezpieczycieli oferujących tę usługę „wybacza” swojemu klientowi jedno zdarzenie w trakcie obowiązywania umowy.

Z jakimi ograniczeniami wiąże się ochrona zniżek?

Wydawać by się więc mogło, że ochrona zniżek jest z punktu widzenia właścicieli pojazdów niezwykłe opłacalna. Niestety usługa ma swoje ograniczenia – w przeciwnym wypadku towarzystwo ubezpieczeniowe dawno by zbankrutowały lub sytuacja zmusiła by je do radykalnego podniesienia składek. Ochrona zniżek wiąże się z określonym limitem szkody – na przykład ubezpieczyciel nie potrąci swojemu klientowi zniżek przy następnej umowie, o ile wartość szkody nie przekroczy 3000 zł. Drugim ograniczeniem jest wspomniany już limit kolizji w ciągu roku. Ponadto, niektóre towarzystwa, udzielając takiego ubezpieczenia zwracają również uwagę na wiek kierowcy, a polisa nie jest dostępna dla młodych właścicieli pojazdów.

Kto może skorzystać z ochrony zniżek za bezszkodową jazdę?

Jednak poza nielicznymi ograniczeniami z tej możliwości skorzystać może prawie każdy kierowca. Towarzystwa ubezpieczeniowe określają jedynie wysokości zniżek, którymi już dysponuje klient, aby mogły one zostać objęte ochroną. Niekiedy chodzi o przynajmniej 20%, w innych przypadkach 30%.

Gdzie znaleźć optymalne ubezpieczenie z ochroną zniżek?

Ze względu na zróżnicowaną politykę towarzystw ubezpieczeniowych, warto przejrzeć jak najwięcej ofert dotyczących ochrony zniżek. W tym kontekście najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie ze sprawdzonego internetowego kalkulatora, na przykład KioskPolis.pl – https://kioskpolis.pl/.

Related Post

One thought on “Czy opłaca się wykupić ochronę zniżek?

  1. To jest super sprawa. Mam ochronę zniżek i osobiście bardzo sobie chwale. To ma zdecydowanie więcej zalet i to mnie przekonało.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.