Zbudowanie zwyczajnego, murowanego garażu to nie taka prosta sprawa i nie zawsze możliwa. Konieczne jest zainwestowanie dużej sumy pieniędzy w taki projekt, a budowa zwykle trwa przez bardzo długi okres czasu. Dlatego wiele osób decyduje się na garaż blaszany. Jest to bardzo popularne i często polecane rozwiązanie.
Co warto wiedzieć o garażach blaszanych?
Zbudowanie zwyczajnego, murowanego garażu to nie taka prosta sprawa i nie zawsze możliwa. Konieczne jest zainwestowanie dużej sumy pieniędzy w taki projekt, a budowa zwykle trwa przez bardzo długi okres czasu. Dlatego wiele osób decyduje się na garaż blaszany. Jest to bardzo popularne i często polecane rozwiązanie.
Budowa garażu blaszanego
Garaże blaszane cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, dlatego warto wiedzieć o czym pamiętać decydując się na taką konstrukcję. Taki garaż można spotkać przede wszystkim u osób, które posiadają dom z działką i nie mają gdzie zostawić samochód. Dzięki temu w łatwy, szybki i tani sposób można ochronić auto przez działaniem szkodliwym warunków atmosferycznych.
Garaże blaszane na każdą kieszeń, powstają ze stalowych konstrukcji. Na rynku dostępne jest wiele rozwiązań, dlatego warto podejść z rozwagą do wyboru najlepszego projektu, dopasowanego do potrzeb i możliwości. Duże znaczenie ma wybór odpowiedniej konstrukcji całego zabudowania, konstrukcji dachu, a także kolor i rodzaj materiału, obecność okien i dodatkowych udogodnień.
Garaże blaszane powinny być wykonane z materiałów najlepszej jakości, powinien także opierać się na mocnym i wytrzymałym szkielecie, tak aby spełniał swoje zadanie przez długi czas. Warto także zabezpieczyć go dokładnie przed korozją. Niektóre garaże są wykonane z lżejszych konstrukcji z aluminium. Wbrew pozorom są one także bardzo wytrzymałe i zapewniają odporność przed czynnikami atmosferycznymi.
Montaż garażu blaszanego
Podczas montażu garażu blaszanego największe znaczenie ma przygotowanie odpowiedniego podłoża. Przede wszystkim trzeba zadbać o to, aby było ono utwierdzone i stabilne. Warto też pomyśleć o dokładnej izolacji np. przy wykorzystaniu płyt betonowych, ponieważ garaż nie powinien być ustawiony bezpośrednio na gruncie.
Do odpowiednio wykonanej podstawy garażu zamontowane są wszelkie elementy szkieletu. Następnym etapem prac jest pokrycie dachu oraz ścian odpowiednim materiałem, zazwyczaj jest to blacha stalowa, aluminiowa lub panele wykonane z tworzywa sztucznego. Dostępne są różne kolory i faktury. Tak jak wspomniano wcześniej zarówno szkielet jak i blacha powinny być pokryte specjalną powłoką chroniącą przed korozją.
Drzwi w garaży blaszanym
W garażu blaszanym bardzo duże znaczenie mają drzwi. Zapewniają one wygodę korzystania, a także pełnią rolę dodatkowej ochrony dla samochodu przed wiatrem czy deszczem. Drzwi do blaszaka są także bardzo ważne, kiedy chcemy wykorzystać zabudowę jako składzik na narzędzia czy warsztat. Ponadto można także zdecydować się na zamontowanie okna. Nie jest to element obowiązkowy jednak przydaje się zwłaszcza kiedy garaż ma znajdować się w miejscu zaciemnionym i po otwarciu drzwi nie dociera do niego wystarczająca ilość światła. Okno może także poprawić estetykę całej konstrukcji i sprawić, że garaż będzie nie tylko praktycznym dodatkiem, ale też ciekawą ozdobą posesji. Garaż blaszany może być wykorzystywany jako przydomowy warsztat do majsterkowania.