5 zalet kosiarek automatycznych

czarny robot koszący kosi trawe w ogrodzie

Kosiarki automatyczne zdobywają coraz większą popularność wśród właścicieli działek i ogrodów na całym świecie. Biorąc pod uwagę ich rozliczne zalety, tendencja taka jest jak najbardziej uzasadniona. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jakie są ich główne atuty oraz przekonać się, czy zakup kosiarki automatycznej to dobry pomysł, zapraszamy do lektury.

1. Bezobsługowość

Kosiarki automatyczne zwane są także robotami koszącymi, gdyż swoją pracę wykonują samodzielnie i bez udziału człowieka. Oczywiście będąc właścicielami kosiarki musimy wykonać określone działania, jak skonfigurowanie czasu jej pracy oraz wskazanie obszarów ogrodu czy działki, po których ma się poruszać itp. Jednak pomijając te mało pracochłonne czynności, możemy cieszyć się błogim czasem spędzonym na łonie natury, podczas gdy trawa praktycznie „kosi się sama”. No może niezupełnie sama, ale bez nadwyrężenia naszych sił i energii.

2. Ekologia

Kosiarki automatyczne nie emitują spalin, a zatem są ekologiczne i przyjazne dla naszej planety. Roboty koszące zużywają także mało energii elektrycznej, gdyż posiadają akumulatory, które długo pracują na jednym cyklu ładowania. Taki akumulator zapewnia stabilną pracę naszej kosiarki przez długie lata.

3. Wydajność

Roboty koszące są bardzo wydajne. Nie dość, że z racji swoich baterii mogą pracować nawet 10 godzin non stop na jednym cyklu ładowania, to jeszcze ich tempo koszenia jest bardzo szybkie. Jest to spowodowane zaawansowanymi systemami koszącymi robotów, w tym nożami o wielu ostrzach, jak też koszeniem spiralnym itp. oraz ich właściwościami jezdnymi. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jaki robot koszący będzie odpowiedni do naszego trawnika, przed wyborem modelu możemy poprosić o pomoc w doborze robota w sklepie internetowym, który ma ofercie szeroki wybór automatycznych robotów koszących, takim jak np. sklep Klomb z Rzeszowa.

4. Bezpieczeństwo

Kosiarki automatyczne posiadają szereg zabezpieczeń, takich jak m.in.: liczne czujniki, w tym przechylenia, zderzenia, deszczu itp., jak również osłony noży, które sprzyjają bezpieczeństwu dzieci, dorosłych i zwierząt. Większość kosiarek posiada także wyłącznik awaryjny STOP, który wyłącza kosiarkę, jeśli tylko zostanie ona podniesiona.

5. Cicha praca

W odróżnieniu od kosiarek spalinowych, kosiarki automatyczne pracują dużo ciszej i w związku z tym nie będą przeszkadzały w wypoczynku nam samym lub naszym sąsiadom, gwarantując, że czas spędzony na działce czy w ogrodzie nie będzie zakłócony terkotem kosiarki.

Related Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.